Giresun 28 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi

Giresun 28 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi

Giresun şehrinde mart ayında, fındık; savunma ve hava sanayi başta olmak üzere 28 milyon dolar değerinde ihracat yapıldı.

ABONE OL
20 Nisan 2021 12:09
Giresun 28 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Giresun şehrinde mart ayında, fındık; savunma ve hava sanayi başta olmak üzere 28 milyon dolar değerinde ihracat yapıldı.


Çakırmelikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2020 yılında 266 milyon dolar ihracat geliri elde edildiğini, bu rakamın 2019’da ise 234 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirtti.

Mart 2021’de dış satımdan elde edilen dövizin 28 milyon dolar olduğunu kaydeden Çakırmelikoğlu, ihracat verilerini incelediklerinde artışın 2021 yılında da sürdüğünü gördüklerini ifade etti.

Çakırmelikoğlu, AB ülkeleri yoğunluklu ihracatta, fındık ve mamulleri, savunma ve havacılık sanayi, makine ve aksamları ile içecek, meyve ve sebze mamulleri ağırlıklı ürün konseptinin ön plana çıktığına dikkati çekerek, Kovid-19 salgını şartlarına rağmen iyi bir ihracat ivmesi yakalandığını, yıllık artan oranlarla hedeflerin tek tek yakalandığını aktardı.Giresun’a 3. organize sanayi bölgesi, güney çevre yolu ve demir yolu projelerinin mutlaka kazandırılması gerektiğini belirten Çakırmelikoğlu, “O zaman Giresun’un ülkemizin milli ekonomi seferberliğine ihracat rakamları ile daha fazla katkı sağlayacağı bilinmelidir.” ifadesini kullandı.

Çakırmelikoğlu, Kovid-19’a rağmen elini taşın altına koyarak Giresun ve Türkiye’ye katma değer sağlayan herkese teşekkür etti.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.