DOLAR

8,1524

0%
EURO

9,7264

0.06%
ALTIN(gr)

455,81

0,40%%
BİST 100

1.377,39

0.11%
Gıda destek ödemelerinde ödeme şekli değişiyor

Gıda destek ödemelerinde ödeme şekli değişiyor

ABONE OL
8 Mart 2021 13:34
Gıda destek ödemelerinde ödeme şekli değişiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet tarafından vatandaşlara verilen destek ödemeleri çeşitlenebiliyor. Bu destek ödemelerinden birisi de gıda destek yardımı olarak biliniyor. Genel olarak devlet destek ödemeleri arasında yer alan gıda yardımı koliler aracılığı ile erzak yardımı ile tamamlanıyordu. Ancak son zamanlarda vatandaşların daha rahat alışveriş yapabilmeleri ve ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilmeleri için yeni bir sayfa açıldı.


Gıda yardımları artık koliler aracılığı ile değil nakdi ücret olarak verilecek. Bu durumda vatandaşların kendi ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılamalarına imkan tanınacak. Devlet tarafından verilen gıda yardımından yararlanabilmek için belirli şartları sağlıyor olmak gerekecek.

Gıda Destek Ödemelerini Kimler Alabilir?

Gıda destek ödemeleri aile bazlı olarak yapılıyor. Bu süreçte yardım alabilmek için aranan şartlar konusunda devlet son derece esnek davrandığını ifade etti. Başvurular ise e devlet aracılığıyla online olarak yapılabilecek. Herhangi ekstra bir işleme ihtiyaç duyulmayacak. Online olarak başvuru yapamayacak olan vatandaşlar için kaymakamlıklar, sosyal yardımlaşma dernekleri ve muhtarlıklar da başvuru kabul edebilecekler.

Gıda desteğinin yanı sıra ihtiyaç duyan kişilere aynı zamanda yakacak desteği de sorunsuz bir şekilde verilebilecek. Yakacak desteği için yeni bir başvuru oluşturmaya gerek kalmayacak. Daha önce koliler aracılığı ile verilen desteklerin ziyan olduğu konusunda bazı görüşler gündeme gelmişti ancak yeni dönemde artık bu desteklerin yerinde kullanılmasına karar verildi. Gıda destek ödemeleri PTT aracılığı ile herhangi bir kart çıkartmaya gerek kalmadan kimlik aracılığı ile yapılabilecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.