Getir, Türkiye’den çıkan ikinci ‘unicorn’ girişim oldu

Getir, Türkiye’den çıkan ikinci ‘unicorn’ girişim oldu

ABONE OL
26 Mart 2021 18:56
Getir, Türkiye’den çıkan ikinci ‘unicorn’ girişim oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 yıl önce hayatımıza giren ve girdiği ilk günden itibaren müşteri memnuniyetini ön planda tutan Getir’in unicorn girişim olduğu açıklandı. Habertürk’ün haberine göre, Türkiye’nin ikinci ‘unicorn’ girişimi Getir markası oldu. Öncelikle Unicorn girişimlerin ne anlama geldiğinden bahsetmek gerekiyor. Unicorn girişimler, dünyada değeri milyar doları bulan girişimlere verilen temel bir addır.


Türkiye’nin markası Getir, 5 yıl önce başladığı bu serüveni İngiltere’de de sürdürüyor. Motosikletle ve otomobille kapınıza kadar istediğiniz ürünü getiren Getir, hem hizmet bakımından hem de ürünlerin fiyatı bakımından rakiplerini solluyor. Getir’de çalışmak, getiri kullanmak kadar eğlenceli ve kolay olarak yorumlanıyor. Getir’de çalışan kişiler maaş alırken aynı zamanda paket başına da ücret kazanıyor.

1.8 MİLYAR DOLARDI 

Geçtiğimiz Haziran ayında Amerikalı bir oyun şirketine satılan yerli bir şirket olmuştu. Merkezi İzmir’de bulunan şirket, 1.8 milyar dolarlık satış fiyatı ile Türkiye’nin ilk Unicorn girişimi olmuştu. Getir daha yeni milyar dolarlık bir seviyeye ulaştı ama kısa sürede operasyonlarını tüm dünyaya yayarak değerini yükseltecek gibi duruyor.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.