Gemini CEO’su Bitcoin’in Yasaklanma İhtimali Hakkında Konuştu

Gemini CEO’su Bitcoin’in Yasaklanma İhtimali Hakkında Konuştu

ABONE OL
5 Nisan 2021 15:41
Gemini CEO’su Bitcoin’in Yasaklanma İhtimali Hakkında Konuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Gemini CEO’su Tyler Winklevoss Bitcoin’in yasaklanma ihtimaline karşı açıklamalarda bulundu. Ülkelerin bu duruma karşı bir takım önlemler almaya başladığını belirten ünlü isim Bitcoin’in artık hiçbir şekilde yasaklanamayacağını düşündüğünü belirtti. 2013 yılında olsaydık bunun mümkün olabileceğine değinen Winklevoss tarafından yapılan açıklamanın devamı ise şu şekilde:


“ABD’nin Bitcoin’i hiçbir zaman yasaklamayacağını düşünüyorum. Bununla ilgili birçok mahkeme kararı var. Emtia Vadeli İşlem Alım Satım Komisyonu’nun (CFTC) Coinflip kararı, Bitcoin’in altın gibi bir emtia olduğuna hükmetmişti.”

Yakın bir süre önce Coinbase kripto para borsasının halka arz çalışmalarının başladığına değinen Gemini CEO’su bu konu hakkında şu şekilde konuştu:

“İstihdam sunan, ekonomiyi inşa eden ve bazıları halka açılacak olan şirketlerden bahsediyoruz. Borsaya da girmiş olacaklar. Bunları geri almak bana olası gelmiyor. İhtimal tabii ki yüzde 0 değil, fakat öyle de denebilir.”Tyler Winklevoss tarafından yapılan bu açıklamalardan yola çıktığımızda gelecekte Bitcoin’in engellenmesi ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Birçok ülkenin mali anlamda ilerisinde olan kripto paraların gelecekteki konumlarını hep birlikte göreceğiz.

 En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.