Garanti BBVA Yatırım (22.04.2021) Hisse Tavsiyeleri

Garanti BBVA Yatırım (22.04.2021) Hisse Tavsiyeleri

Yakın vadede pandemiden dolayı negatif haber akışıyla zayıf seyrin öne çıktığı MSCI GOP endeksinde dün %0.8’lik gerileme gördük.

ABONE OL
22 Nisan 2021 10:46
Garanti BBVA Yatırım (22.04.2021) Hisse Tavsiyeleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİST-100

Yakın vadede pandemiden dolayı negatif haber akışıyla zayıf seyrin öne çıktığı MSCI GOP endeksinde dün %0.8’lik gerileme gördük. Buna karşın MSCI Türkiye endeksinde ise %2.6 düşüş gerçekleşti. Kısa vadeye dair pandemi sürecine ilişkin gelişmelerle birlikte dış politika konusunda somut haber akışı, para politikasına dair yeni ipuçları ve MSCI Endeks değişikliklerine ilişkin gelişmelerin kısa-orta vade için temel anlamda önemsediğimiz başlıklar olduğunu anımsatalım. 1340 ve 1300 bölgelerine yönelik gerilemelerde tepkisel olarak alım fırsatı olarak kullanılabileceğini ifade etmiştik. Olası tepki alımlarının sürekliliği konusunda ise takipte olduğumuz başlıklardaki gelişmelerin belirleyici olmasını bekleriz. Haftanın son işlem gününde endekste zayıf bir açılışla başlanmasını tahmin ediyoruz. 1320-1290 seviyeleri günlük bazda izlediğimiz destek bölgeler, olası tepki alımlarında direnç bölgeyi ise 1340-1350 bandı olarak tahmin etmekteyiz. Tepki alımlarının 1400 seviyesine yönelik devamı için söz konusu direnç bölgenin aşılması gerektiğini düşünüyoruz.


VİOP Endeks30

Endeks30 Nisan vade kontratta bitiriş 1398,50 seviyesinde, akşam seansında kapanışsa 1405,75 seviyesinde tamamlandı. Geçen hafta 1445 bölgesinin aşılması ile kısa vadede yeniden pozitif eğilim kazandığını bildirdiğimiz kontratta, pozitif eğilimin korunması adına 1455 desteğinin korunamaması yakın vade adına zayıflığa döndü. Kısa vadede yeniden olumlu eğilime geçiş açısından ise 1440 bölgesini önemsiyoruz. Güne zayıf eğilimle başlanmasını beklediğimiz kontratta tepki alımlarının etkili olması için 1415-1420 bölgesinin aşılması gerektiğini tahmin ediyoruz. Bu koşulun sağlanamadığı ortamda yakın vadede destek arayışlarının gün içinde 1390-1370 aralığına yönelik devamını görebiliriz.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com

ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir