Garanti BBVA KOBİ’leri Desteklemek için Yeşil Ticari Kredi Kampanyası Düzenliyor

Garanti BBVA KOBİ’leri Desteklemek için Yeşil Ticari Kredi Kampanyası Düzenliyor

ABONE OL
11 Haziran 2021 12:45
Garanti BBVA KOBİ’leri Desteklemek için Yeşil Ticari Kredi Kampanyası Düzenliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Garanti BBVA çalışmaları ile birlikte Türkiye’nin gerçekleştirmiş olduğu iklim çalışmalarına ve sürdürülebilirlik sürecine katkı sağlamaya devam ediyor. Yaptığı iş birliği çalışmaları ile bu sefer enerji kimlik belges olan yap satçılar için yeni bir kredi kampanyası düzenlediğini duyurdu. Bu kampanya sonrasında yeşil ticari kredi ürünü hizmete koymuş oldu.


Garanti BBVA yeni hizmeti ve ürünü hakkında açıklamalarda bulundu. Bu değerlendirme sonrasında yeşil ticari kredi almak için yap satçıların A ya da B sınıfı enerji kimlik belgelerinin bulunması gerekiyor. Bu belgelerinin alınması halinde herhangi bir masraf ya da komisyon olmaksızın uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıkları ile verilecek krediden yararlanabilecekleri öğrenildi.

Yap Satçılar için Özel Kredi Veriliyor!

Garanti BBVA tarafından sürecin anlatılması için yapılan açıklamalarda sunulan ürünlerde özellikle dikkat edilen sürecin sürdürülebilir finans kaynaklarını desteklemesi üzerine geliştiği belirtildi. 15 yıldır verilen destekler sonrasında sürdürülebilir finans alanında yapılan desteklere bir yenisi daha eklendiği öğrenildi.

Günümüzde yap satçı olarak ifade edilen KOBİ’lerin desteklenmesi için ilk yeşil ticari kredi ürününün hayata geçirilmesinin haklı gururunun yaşandığı da belirlendi. Ancak bu süreçte enerji kimlik belgesi zorunluluğu bulunuyor. Enerji kimlik belgesinin ise A ya da B sınıfından olması yine sürecin doğru ilerlemesi açısından önemli. Böylece inşaat sektöründe yeterinde destek bulamamaktan şikayetçi olan yap satçıların desteklenmesi ve ülkeye daha fazla binanın kazandırılması için olumlu ve sürdürülebilir bir finans kaynağı olarak ifade ediliyor.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.