GameStop Hisseleri Tekrar Yükselişe Geçti

GameStop Hisseleri Tekrar Yükselişe Geçti

ABONE OL
31 Mart 2021 21:20
GameStop Hisseleri Tekrar Yükselişe Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyadan pek çok kişinin ziyaret ettiği Reddit sosyal paylaşım sitesinde örgütlenen küçük yatırımcılar, geçtiğimiz aylarda GameStop ve AMC Entertainment gibi küçük şirketleri hisselerinde alım gerçekleştirmişti. Alınan hisseler ise borsada büyük dalgalanmaya neden olmuştu. Küçük yatırımcılar yaptıkları bu alış ile, Wall Street’te bulunan büyük yatırımcılara meydan okuduklarını söylemişlerdi.


GameStop hisseleri yaşanan bu dalgalanmanın ardından dün tekrar gündeme geldi. 1 Şubat tarihinden itibaren GameStop en yüksek kapanış seviyesi dün yaşandı. Hisseler, yüzde 41.2 primle, 194,50 dolarda kapandı.

GameStop hisslerinde yükseliş yaşandı

GameStop hisslerinde yükseliş yaşandı

Hisselerdeki artışın sebebi GameStop içerisinde yaşanan yeni dönüşüm haberleri. ABD’li online evcil hayvan maması şirketi Chewy kurucusu Ryan Cohen, GameStop e-ticaret iş modelinde, strateji komitesi başkanı oldu. Şirketin online platformda kar edeceğini düşünen yatırımcılar ise tercihlerini GameStop hisselerinden yana kullandı. Hisseler gün içinde yüzde 53 sınırına kadar ulaştı.Küçük yatırımcılar hisseleri dalgalandırmaya devam ediyor

Reddit platformunda bir araya gelen küçük yatırımcılar, almış oldukları hisseler ile dalgalanma yaratmaya devam ediyor. AMC Entertainment hisseleri yüzde 15.4 değer artışı yaşarken, Koss Corp hisseleri yüzde 27.5 yükseldi. Ayrıca Rocket Companies hisselerinde de yüzde 3.0’lık bir artış görüldü.

Hisse senetlerinin yükselmesinin ardından bazı piyasa gözlemcileri, ABD Senatosu tarafından geçtiğimiz hafta sonu kabul edilen, her ABD’liye 1.400 dolar ödeme desteği sunan paketin de hisselerin yükselmesine yol açtığını düşünüyor. ABD’de toplam 1.9 trilyon dolar, “Mali canlandırma paketi” olarak vatandaşlara dağıtılacak.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.