Galata Wind Halka Arz Oluyor

Galata Wind Halka Arz Oluyor

Galata Wind Enerji şirketinin halka arz edilmek için yaptıkları başvuru SPK tarafından onaylanmıştı.

ABONE OL
12 Nisan 2021 10:57
Galata Wind Halka Arz Oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galata Wind Enerji şirketinin halka arz edilmek için yaptıkları başvuru SPK tarafından onaylanmıştı.


Şirketten yapılan açıklamalarda, Galata Wind Enerji şirketinin tüm sermayesinin yüzde 25’lik bölümü ( 133 milyon lira ) halka arz edilecek. Şirketin ortağı Doğan Şirketler Grubu Holding AŞ’den tam 13 milyarlık pay dağıtılacak. Talebin fazla olması halinde ise 26 milyon tl değerinde 2 milyar 673 milyon pay daha dağıtılabilecek.

Borsada işlem gören şirket, elektrik üretimi sektöründe bulunuyor. Yatırım meraklılarının heyecanla beklediği şirketlerin toplanma tarihleri ise belli oldu. Galata Wind 15-16 Nisan tarihlerinde, Aydem Yenilenebilir Enerji ise 19-22 Nisan’da talep toplayacak.

Galata Wind Lider Aracı Kurum Garanti BBVA Yatırım

Bir diğer merak edilen konu ise hisselere hangi kurumun aracılık edeceğiydi. Bu sorun da Garanti BBVA liderliğindeki 30 farklı aracı kurumun oluşturduğu konsorsiyum ile gelecek hafta içi çözülmüş olacak.galata wind

Şirket açıklamalarında görüşlerini belirten Doğan Enerji CEO’su Burak Kuyan;

“Doğayla uyumlu güneş ve rüzgar enerjisi yatırımlarında düşen maliyetler, bu kaynakları fosil yakıtlardan daha iyi seçenekler haline getirdi. Biz de Doğan Holding Enerji Grubu olarak, doğayla uyumlu ve gelecek vaat eden temiz enerji sektöründe büyümek istiyoruz. Doğan Holding Enerji Grubu’nun yenilenebilir enerji şirketlerinden Galata Wind Enerji AŞ’nin yeni yatırımlarla büyümesi için fon yaratma ve kurumsal yapısını güçlendirme amacıyla yaptığı halka arz başvurusunun SPK tarafından onaylanmasından mutluluk duyuyoruz. “

ifadelerini kullandı.

Şirket, halka arz kurumsal payı oransal olarak; bireysel payları ise eşit oranda dağıtacak.

ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.