Ford Otomotiv’de 248 Milyonluk Yolsuzluğun Ayrıntıları Ortaya Çıktı
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Ford Otomotiv’de 248 Milyonluk Yolsuzluğun Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Ford Otomotiv’de 248 Milyonluk Yolsuzluğun Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Ford Otomotiv'de yaşanan 248 milyon liralık yolsuzluğun detayları ortaya çıktı, bir numaralı şüphelisi Süleyman Ercan Engin'in mallarına tedbir konuldu.

ABONE OL
13 Nisan 2021 09:02
Ford Otomotiv’de 248 Milyonluk Yolsuzluğun Ayrıntıları Ortaya Çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ford Otomotiv’de yaşanan 248 milyon liralık yolsuzluğun detayları ortaya çıktı, bir numaralı şüphelisi Süleyman Ercan Engin’in mallarına tedbir konuldu.


Piyasalarda hareketliliğe yol açan olay, Ford Otomotiv’in 22 Şubat’ta yaptığı açıklama ile gün yüzüne çıktı. 2020 yılını 40 milyar liralık ciro ile kapatan şirketin açıklaması birçok soruyu da beraberinde getirmişti. Olayın sorumluları, şirketin tedbirleri ve yaşananların yol haritası yanıtsız kalmıştı. İstanbul Anadolu Adliyesi’nde açılan dava sayesinde ayrıntılar gün yüzüne birer birer çıkmaya başladı.

Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulunan Süleyman Ercan Engin, “Suçlamaların bir teki bile doğru değil. Kayıtlarla oynamam imkânsız. Ben yapsam, bunu başkası görür” ifadelerini kullandı.

Olay Nasıl Gerçekleşti?

Minimum 4 yıl önce başladığı tahmin edilen yolsuzluk, yapılan ihbar üzerine şirketin kırmızı alarma geçmesi sonucu açığa çıktı. Dava dosyasında esas sorumlu ise Süleyman Ercan Engin olarak gösterildi. Denetçiler Süleyman Engin’e birkaç gün dinlenin diyerek bilgisayarını incelemeye aldı.Denetim ekibi tüm dosyaları belgeleri titizlikle inceledi. İncelemeler sonucu Okutgen Otomotiv Limited ve Şahsuvaroğlu Otomotiv şirketlerine haksız kazanç sağlandığı, üstelik bu kazancın 2017-2020 yılları arasında 190 milyon lira olduğu ortaya çıktı.

Suçlanan isimlerden Kayhan Başokur, bildirinin ardından şirkette bulunan 70%’lik hissesini devrederek ortaklıktan ayrıldı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir