Fidelity Dijital Varlık Piyasasına Yatırımını Sürdürüyor

Fidelity Dijital Varlık Piyasasına Yatırımını Sürdürüyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Fidelity Dijital Varlık Piyasasına Yatırımını Sürdürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Varlık yönetim devi Fidelity, dijital varlıklar için analitik araştırma hizmeti sunacak Sherlock adlı platformunu duyurdu.  Sherlock, Bloomberg Terminal benzeri bir platform olarak özellikle dijital varlık alanında traderların ve yatırımcıların piyasayı analiz etmesi için çeşitli veriler sağlayacak.


Dijital varlık piyasasında halihazırda Messari, Delphi Digital, Glassnode, Cryptoquant gibi pek çok şirket veri analiz hizmet sunmaktadır. Sherlock’un arkasında $10 trilyondan fazla varlık yöneten Fidelity’nin olması ise piyasaya güçlü bir rakibin girdiğinin habercisidir.

fidelity bitcoin 1 gID 4

Dijital Varlık Piyasası ve Fidelity

Fidelity, 2014 yılında başladığı Bitcoin madenciliğiyle aktif olarak dijital varlık sektöründe uzun süredir yer almaktadır. Fidelity, 24 mart tarihinde ABD’nin finansal regülatörü SEC’e gönderdiği başvuruda Bitcoin ETF’si listelemek için izin istedi. SEC’in talebi kabul etmesi halinde ABD’de Bitcoin ETF’si için onay alan ilk şirket Fidelity olacak. ETF sayesinde kullanıcılar, hisse senetlerinin işlem gördüğü geleneksel borsalardan dolaylı bir şekilde BTC satın alabilecekler.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.