Felaket Kız NFT ile 430.000 dolar Kazandı.

Felaket Kız NFT ile 430.000 dolar Kazandı.

ABONE OL
28 Nisan 2021 22:42
Felaket Kız NFT ile 430.000 dolar Kazandı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıllardır sosyal medyada dolaşımda olan “Felaket Kız” görselini bilmeyeniniz yoktur. Yanan bir evin önünde alaycı gülüşüyle tanıdığımız kız bugün 21 yaşına geldi. Bir ajans aracılığıyla NFT haline getirilen ve 180 Etherium’a satılan fotoğraftan Zoe Roth yaklaşık 400.000 dolar gelir elde etmiş oldu.


Felaket Kız Fotoğrafının Ortaya Çıkışı

Elbette Zoe Roth ve babası çekmiş oldukları bu fotoğrafın yıllar sonra bu denli para edebileceğini bilemezdi. Amerika’nın Nort Carolina eyaletinde yaşayan aile 2005 yılında mahallelerinde yanan bir evin yakınına gitmişlerdi. Evin yanmadığını ve aslında bir tatbikatın ortasında olduklarını anlayan baba, kızından gülümsemesini istedi ve o meşhur fotoğrafı çekti.

Zoe Roth NFT2

Yıllar boyunca bu görsel birçok olay için sosyal medyada kullanıldı. Dünya genelinde ciddi bir ün yakalayan küçük kız artık genç yaşında bu fotoğrafıyla milyoner olabilir. Çünkü orijinal fotoğrafın birden fazla kez NFT ile satın alınmasına izin verdi. Böylece her NFT alım işleminden Zoe %10 oranında komisyon alacak.Zoe Roth NFT3

NFT Borsaları Yeni Bir Pazar Oluyor

Roth Zoe ve babası açık artırma ile satışı yapmadan önce internette viral olarak farklı kişilerle de çevrimiçi görüşmeler gerçekleştirdi. Yakın zamanda başka viral görseller için de NFT satışlarını görebiliriz.

NFT ülkemizde Cüneyt Özdemir’in 10.000 dolara sattığı Tweet ile gündem olmuştu. Felaket kız bu trendin hız kesmeden devam edeceğini gösteriyor. Kısaca NFT için birtakım değerleri eşsiz hale getiren onları kriptografi ile koruma altına alan “şey” diyebiliriz. Bu değerler kimi zaman bir Tweet olurken kimi zaman bir fotoğraf olabiliyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir