FED Kararı Sonrası Altın Fiyatları Yükselişe Geçti

FED Kararı Sonrası Altın Fiyatları Yükselişe Geçti

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:05
FED Kararı Sonrası Altın Fiyatları Yükselişe Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

FED, faiz oranlarında piyasalarında da beklediği gibi değişikliğe gitmedi ve faizleri yüzde 0,00-0,25 olarak bıraktı. FED’in faiz kararı sonrasında altın fiyatlarında yükseliş hakim oldu.


FED’in faiz kararı oy birliği ile alındı. Piyasaların beklentisi, FED’in faiz oranlarında 2023 yılının son ayına kadar değişikliğe gitmeyeceği yönünde.

FED Başkanı Powell: “Desteğimiz Sürecek”

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, FED’in Mart ayı toplantısını sonrasında açıklama yaptı.

“Fed, gerektiği sürece ekonomiyi desteklemeye devam edecek” dedi.Toplantı sonrasında zorlu bir süreçten geçildiğinin altını çizen Powell, şunları söyledi:

“Ekonomik göstergeler son dönemde yükseldi ancak ekonominin izleyeceği yol büyük ölçüde virüsün seyrine bağlı. Ekonomik toparlanma inişli çıkışlı olmaya devam ediyor ve toparlanma tamamlanmaktan oldukça uzak. Enflasyonun bir süre yüzde 2’nin üzerine çıkmasına izin vereceğiz. Enflasyonda geçici artış faiz artışını gerektirmez. Aşılama daha normal zamanlara dönüş için ümit verici.”

fed baskani powell

Ekonominin enflasyon ve istihdam hedeflerinden çok uzaklarda olduğunu belirten Başkan Powell daha sonra şunları kaydetti:

“Para politikası duruşu destekleyici kalmaya devam edecek. Tahvil alımında olası azaltma kararının çok öncesinde iletişimini yapacağız ancak şimdi tahvil alımlarını azaltmayı konuşmak için doğru zamanda değiliz. Fed üyelerinin büyük çoğunluğu faiz artışını öngörmüyor. Bir faiz artışı şu anda çok uzakta olduğundan yorum yapmıyorum. Faiz artışı konusunda sözlü yönlendirmemiz çok açık. Yıl boyunca harcamada daha hızlı ilerleme bekliyoruz. Tek seferlik fiyat artışlarında geçici genel etki olacak.”


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.