FED ‘dijital para’ sürecini değerlendirdi

FED ‘dijital para’ sürecini değerlendirdi

ABONE OL
4 Mayıs 2021 15:47
FED ‘dijital para’ sürecini değerlendirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Merkez Bankası olan FED bir süredir sürekli olarak gelişen ve yükselen dijital para sürecini yakından takip ettiğini gösteriyordu. Bunun üzerine dijital para çalışmalarının olup olmadığı da tüm dünya genelinde merak edilen bir soru olarak ifade edilmişti. Konu hakkında ortaya çıkan kafa karışıklıklarının giderilmesi için FED Başkanı Jerome Powell konu hakkında açıklamalarda bulundu.


Ulusal Topluluk Yeniden Yatırım Koalisyonu tarafından yeni bir video konferans düzenlendi. Bu konferansa katılan FED Başkanı küresel piyasalarda önemli soruları yanıtladı. ABD genelinde banka ile ilgili olmayan hane sayısının yüksek olduğu belirtildi. Son zamanlarda dijital para birimlerinin geniş bir tabana yayılmaya devam ettiği belirlendi.

‘Dijital Para Çalışmaları için Henüz Erken’

17 1

Bundan sonraki dönemde dijital paralar hakkında bir çalışma yapılması beklendiği için süreç hakkında açıklama yapıldı. Bir merkez bankası ile dijital para birimi arasında nasıl bir bankacılık sistemi ve iletişimi kurulabileceği yönünde önceden çalışmanın yapılmasının bir zorunluluk olduğuna dikkat çekildi.Bir dijital para birimi tasarlanıp piyasaya sürülmeden önce finansal anlamda nasıl bir istikrar sağlayabileceği, olası zararlarının nasıl gelişeceği ve bu anlamda ortaya çıkan sorulara nasıl yanıtlar bulunabileceğinin araştırılması gerektiği ifade edildi. Şimdilere bir dijital para çalışmasının zorunlu olmadığı hatta çalışmalara başlamak için erken olduğu ifade edildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir