Fed Başkanı Powell’in Bitcoin Hakkındaki Flaş Açıklaması

Fed Başkanı Powell’in Bitcoin Hakkındaki Flaş Açıklaması

ABONE OL
22 Mart 2021 16:58
Fed Başkanı Powell’in Bitcoin Hakkındaki Flaş Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin ve diğer kripto paralara ilgi her geçen gün artıyor. Önceleri bireysel yatırımcının dikkatini çeken Bitcoin, zamanla kurumsal büyük oyuncuları da içeriye aldı. Fiyatların parabolik yükselmesiyle birlikte 2020 yılından bu yana Merkez Bankalarından ve Devlet Yetkililerinden de oldukça sıcak bir haber akışı oldu Bitcoin üzerinde


FED Başkanı Powell, geçtiğimiz dakikalarda “Bitcoin gibi kripto paralar, stabil değeri olmadığından gerçek para biriminden çok Altın gibi bir emtia olarak görülmeli. Bu sebeplerle güvenilir bir ödeme aracı olarak kabul edilemez.” açıklaması yaptı.

Peki her geçen gün milyarlarca dolar basan FED ve sürekli değer kaybı yaşayan Amerikan Dolar Endeksi bir stabil para birimi mi gerçekten? Elbette hayır. Bitcoin’ın tarihi çok yeni yıllara dayanıyor. Henüz bakir bir yatırım alanı olarak da nitelendirebiliriz. Yoğun talep ve kısıtlı arz özelliklerini de ele alırsak volatilitesine bir anlam verebiliriz Bitcoin’in. Dolar veya diğer fiat paralar gibi sınırsız arzı olan ve Merkez Bankalarının her istediklerinde basabildikleri bir para birimi değil Bitcoin. Bu nedenle hükümetlerin isteyeceği bir para birimi olmaktan da çıkıyor Bitcoin.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.