Fed Başkanı Powell: ABD Ekonomisi Dönüm Noktasında

Fed Başkanı Powell: ABD Ekonomisi Dönüm Noktasında

ABD ekonomisinde tehlikenin devam edip etmediğini dair bir soru üzerine Fed Başkanı Powell, "Şu anda gördüğümüz şey, gerçekten dönüm noktasında görünen bir ekonomi" ifadelerini kullandı.

ABONE OL
12 Nisan 2021 10:21
Fed Başkanı Powell: ABD Ekonomisi Dönüm Noktasında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD ekonomisinde tehlikenin devam edip etmediğini dair bir soru üzerine Fed Başkanı Powell, “Şu anda gördüğümüz şey, gerçekten dönüm noktasında görünen bir ekonomi” ifadelerini kullandı.


Fed Başkanı Powell, yeni tip koronavirüse karşı yaygın aşılamada, güçlü mali ve para politikası yardımının bunda etkili rol oynadığını, ekonominin çok hızlı büyümeye başlayacağını ve istihdamın artmasını beklediklerini söyledi.

“Asıl risk hastalığın yeniden yayılması”

fed başkanı powell

Görünümün önemli derecede iyileştiğini belirten Powell, “Şu anda ekonomimiz için asıl risk hastalığın tekrardan yayılmasıdır” ifadelerini kullandı.Powell 2021 yılının ikinci yarısında güçlü bir büyüme beklediklerini söyledi.
Beklenmedik bir toparlanma gördüklerini belirten Powell, ekonominin bazı kısımlarının tamamen iyileştiğini, seyahat, eğlence gibi sektörlerin ise henüz iyileşme aşamasında olduğunu dile getirdi. Powell, ekonominin beklenilenden daha iyi performans gösterdiğini söyleyerek, toparlanma bitene kadar ekonomiyi desteklemeye devam edeceklerini yineledi.

“Bu yıl faiz oranlarında artış olası değil”

Enflasyona dair değerlendirmelerde bulunan Powell, faiz oranlarını yükseltmeden önce enflasyonun ortaya çıkmasını beklemeyi göze alabileceklerini belirtti. Powell, ortalama yüzde 2 enflasyon hedeflerini hatırlatarak, “Bunu sağladığımızda, faiz oranlarını o zaman artıracağız.” diye konuştu. Faiz oranlarına dair bir soru üzerine Powell, “Bu yıl faiz oranlarında artış yapmamızın olası olmadığını düşünüyorum.” dedi.

ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir