DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Facebook ve Google’dan ABD’den Asya’ya Yeni Deniz Altı Kablo Yatırımı
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Facebook ve Google’dan ABD’den Asya’ya Yeni Deniz Altı Kablo Yatırımı

Facebook ve Google’dan ABD’den Asya’ya Yeni Deniz Altı Kablo Yatırımı

ABONE OL
29 Mart 2021 21:34
Facebook ve Google’dan ABD’den Asya’ya Yeni Deniz Altı Kablo Yatırımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Facebook Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kıtalar arasındaki internet bağlantı kapasitesini ve hızını artırmak için Google ve kıtasal telekomünikasyon şirketleriyle bir projede Singapur, Endonezya ve Kuzey Amerika’yı birbirine bağlamak için iki yeni deniz altı kablosu planladığını açıklamıştı. Facebook’tan yapılan açıklamada, Singapur, Endonezya ve Kuzey Amerika’yı birbirine bağlamak için büyük önem taşıyan 2 yeni deniz altı kablosu projesi kamuoyuna ilan edildi.


Söz konusu projelerin yasal onaylara tabi olduğu belirtilen açıklamada, Asya-Pasifik bölgesi ve Kuzey Amerika arasına döşenecek kabloların internet kapasitesini artıracağı belirtildi.

Açıklamada, “Echo” ve “Bifrost” adı verilen kabloların ilk transpasifik kablolar olacağı ve genel transpasifik kapasiteyi yüzde 70 artıracağı ifade edildi.

Facebook ve Google Milyar Dolarlık Dev Kablo Projesi

Google’dan yapılan açıklamada ise şirketin “Echo” projesine yatırım yapacağı belirtildi. Açıklamada, söz konusu kablonun bölgede Google Cloud Platformu’nu çalıştıran uygulamalara bağlanan kullanıcılar için gecikmeyi azaltacağı aktarıldı. Bunun gibi altyapı yatırımlarının bölgesel ekonomik faaliyet üzerinde önemli etkilerinin olabileceğine işaret edilen açıklamada, “Echo” kablosunun 2023’te hizmete hazır hale gelmesinin beklendiği kaydedildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.