Ev isteyenler için kredi limitleri artırıldı ve faizler düştü!

Ev isteyenler için kredi limitleri artırıldı ve faizler düştü!

ABONE OL
14 Mart 2021 20:37
Ev isteyenler için kredi limitleri artırıldı ve faizler düştü!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kendi evini yapmak isteyen binlerce kişi için uzun zamandır beklenen müjdeli haber sonunda verdi. Vatandaşların uzun zamandır beklediği uygun faiz oranlı, kolay ödeme yöntemlerinin bulunduğu kredi imkanı sağlayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından uzun zamandır beklenen haber sonunda paylaşıldı.


Kredi Limitleri Yükseldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uzun zaman önce kentsel dönüşüm için bir çalışma yapılması gerektiği belirtilmişti. Bunun üzerine deprem riski de göz önünde bulundurularak konu hakkında yapılan çalışmalara ağırlık verildi. Türkiye genelinde toplam 6.7 milyon konutun dönüştürülmesi bekleniyor. Yenilenmesi beklenen konutların tamamı için 5 yıllık bir süreç belirlendi. Her yıl ortalama 300 bin civarında konutun tamamlanması bekleniyor.

Kentsel dönüşüm için çalışmalar devam ederken kendi konutunu kendi dönüştürmek isteyen vatandaşlara da bazı kolaylıklar sağlandı. Emlak Katılım Bankası ile yapılan çalışma sonrasında normalde 125 bin lira olan kredi limiti 200 bin liraya kadar çıkarılmış oldu. Kredi kullanacak olan vatandaşlar için kredi faiz oranlarında da ciddi bir indirim yapıldı. 400 baz puanlık bir indirimin söz konusu olduğu belirtildi. Yeni yapılan düzenleme ile birlikte konut düzenlemelerinin ve kentsel dönüşümün hızlandırılması bekleniyor. Nüfusun çok büyük bir kısmının deprem bölgesinde yaşadığı düşünüldüğü zaman sorunun çözümü için ciddi bir bütçe ayrıldığı ve bu noktada planlamanın yapıldığı ifade edildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.