Ethereum Rekor’a Koşuyor

Ethereum Rekor’a Koşuyor

Son günlerde birçok olumlu habere konu olan Ethereum bugün yeni bir rekora imza attı ve 2.797 dolar seviyesine dokundu.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Ethereum Rekor’a Koşuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde birçok olumlu habere konu olan Ethereum bugün yeni bir rekora imza attı ve 2.797 dolar seviyesine dokundu.


Ethereum Bitcoin’i Geride Bırakabilir

ethereum teknolojisi

JP Morgan dün yaptığı açıklamayla Ethereum’un uzun vadeli beklentilerinde Bitcoin’i geride bırakacağına inandıklarını söyledi. Bugün ise Avrupa Yatırım Bankası Ethereum blok zincirinde tahvil çıkaracağını duyurdu. Yaklaşık 100 Milyon Euro değerinde 2 yıllık olacak tahvil hakkındaki detaylar da netleşiyor.

Nihai olarak bugün gelen olumlu haberler ve Ethereum’u destekleyici görüşler piyasaları ciddi anlamda etkiledi. İlk defa Ethereum 319 Milyar dolar market büyüklüğünü aşarak PayPal gibi dev isimleri geride bırakmış oldu.Ethereum bir emtia olmaktan ötede ekosistemi kuran iskelet görevine doğru yol alıyor. Geliştiricilerin büyük bir kısmı da teknoloji üretiminde teknik altyapı olarak Ethereum ağından yararlanıyor. Özellikle kurumsal şirketler altyapı olarak Ethereum’u Bitcoin’e göre daha güçlü buluyor.

Ethereum’a Talep Artıyor

Sunmuş olduğu teknolojinin çok daha esnek olması sebebiyle birçok token ve proje Ethereum’dan yararlanıyor. İlerleyen süreçte Bitcoin değerli bir varlık olarak kalmaya devam etse bile teknolojinin yoğun bir şekilde Ethereum ağlarını kullanması bekleniyor.

Santiment tarafından paylaşılan veriye göre son günlerde balina diye tabir edilen Ethereum yatırımcılarının sayısı da hiç olmadığı seviyelere ulaştı. Hesaplarında en az 10.000 ETH tutan cüzdan sayısının 1.311’e ulaşmasıyla yaklaşık 200 Milyar dolar değerinde varlığın büyük yatırımcılar tarafından tutulduğu kesinleşmiş oldu. Bireysel yatırımcıların da tekil hesaplarının 700 Bin seviyesini aşması Ethereum için oldukça iyi bir göstergedir.

Yazılımcılar, kurumsal yatırımcılar ve bireysel kullanıcıların desteğini alan Ethereum, Vitalik Buterin’in hayal ettiğinden çok daha ötede bir yerlere ulaşabilir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir