Ethereum yükselişi için ne gerekli? & Ethereum Berlin Hardfork – Haftalık Ethereum Değerlendirmesi
  • ekoayrıntı
  • Kripto Para
  • Ethereum yükselişi için ne gerekli? & Ethereum Berlin Hardfork – Haftalık Ethereum Değerlendirmesi

Ethereum yükselişi için ne gerekli? & Ethereum Berlin Hardfork – Haftalık Ethereum Değerlendirmesi

ABONE OL
22 Mart 2021 12:52
Ethereum yükselişi için ne gerekli? & Ethereum Berlin Hardfork – Haftalık Ethereum Değerlendirmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ethereum 3 Ocak’tan bu yana grafikte görülen paralel kanalda hareket ediyor. Paralel kanalın üzerinde kalıcı olmayı başaramadı. Ethereum’daki Gas Fee’ler ve ağın yavaşlığı, rakiplerinin pastadan pay çalmasıyla sonuçlandığını grafikten görebiliyoruz. Ethereum’daki haftalık kapanışı değerlendirelim:


Ethereum Haftayı Nasıl Kapattı?

Ethereum da Bitcoin’de olduğu gibi günlük MA20 seviyesinden destek aldı ve haftayı ne iyi ne kötü diyebileceğimiz bir seviye olan 1785 seviyesinde kapattı. Hafta kapanışının ardından gelen satışlar fiyatlar üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturdu. Ethereum 1720 seviyelerine duvar ördü adeta.

Ethereum’da Takip Etmemiz Gereken SeviyelerEthereum’da 20 günlük ve 50 günlük fiyat ortalamalarının birbirlerine çok yaklaştığını görüyoruz. Bu seviyeler grafikteki yeşil (MA20) ve kırmızı (MA50) seviyeleri olan 1750 ve 1710. Bunun tehlikeli olduğunu biliyoruz ve dikkat etmemiz gerekiyor. 50 günlük ortalama yukardan aşağı yönlü 20 günlük ortalamayı kestiği zaman, fiyat aşağı yönlü baskılanacaktır. Aynı zamanda kısa vadedeki en önemli destek seviyemiz 1720 seviyesi. Bu seviyeler altında gelebilecek olan günlük kapanışlar bizi paralel kanalın alt bandı olan 1550-1600 seviyelerine kadar fiyat düzeltmelerine yol açabilir. Özellikle altcoin yatırımcılarının Bitcoin kadar Ethereum’u da izlemesi gerekmektedir. Bitcoin’in dominasyonunu aşağı ya da yukarı hareket ettirebilecek bir coin olduğunu unutmayalım Ethereum’un.

Ethereum’da Olumlu Senaryo

Her ne kadar kısa sürede olumsuz haber akışı hakim olsa da Ethereum üzerinde, orta ve uzun vadede olumlu görünüyor Ethereum cephesi. Tabi güncellemeleri açıkladığı tarihlerde sorunsuz gerçekleştirebilirse. Bu yüzden Ethereum’da teknik analizden ziyade haber akışını yakından takip etmesi gerekiyor yatırımcısının. Eğer hali hazırda pozisyonunuz yok ise Ethereum’da pozisyon almadan önce madencilerin Nisan ayında yapması beklenen protestodan sonra pozisyon almak en doğrusu olacaktır.

Ethereum Önemli Gelişmeler

Ethereum ağındaki yüksek Gas ücretleri nedeniyle Bitcoin ve diğer altcoinlere nazaran Ethereum fiyatlarındaki yükseliş baskılanıyor. Ethereum kurucularından Vitalik’in kısa süre önce açıkladığı ve Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen Berlin Hardfork’u, Ethereum’daki olumsuz havayı kısa süreli de olsa yok etmişti. Proof of Work sisteminden Proof of Stake’e geçiş için önemli olan bu güncelleme Ethereum madenciliğini de yok edeceği için madenciler Nisan ayında eylem niteliğinde bir saldırı planladıklarını açıkladı. Bu sebeple önemli bir olumlu haber akışı olmadığı sürece Ethereum’da, Bitcoin’den pozitif ayrışacak düzeyde bir ralli beklemek doğru olmayacaktır. Zincir Analizlerine baktığımızda ise kilitlenen Ethereum miktarı ve borsalardan soğuk cüzdanlara aktarılan Ethereum miktarlarında artış görünüyor.

 En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.