DOLAR

8,1561

0.05%
EURO

9,7396

0.19%
ALTIN(gr)

455,40

0,31%%
BİST 100

1.385,45

0.69%
Esnafın Kullandığı Ambalajlara %40 Zam Geldi!

Esnafın Kullandığı Ambalajlara %40 Zam Geldi!

ABONE OL
5 Mart 2021 13:07
Esnafın Kullandığı Ambalajlara %40 Zam Geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyayı kısa süre içerisinde etkisi altına almayı başarmış olan koronavirüs salgını sebebiyle pek çok ürüne zam geldi. Zam gelen ürünler arasında bulunan ambalajlara zam gelmesi esnafı üzdü. Gelen zamları sattığı ürünlere yansıtmak zorunda kalan esnaf, ambalaj fiyatları düşerse hem biz hem de vatandaş rahatlar dedi.


Dünyada artış gösteren ham madde ihtiyacıyla beraber pek çok ürünün ambalajları da zamlandı. Özellikle ambalajı çok fazla kullanmak zorunda kalan esnaf, artış gösteren fiyatları ürünlerine zam olarak yansıtmamak için direnmektedir. Özellikle et, tavuk satışı yapan esnaf, köpük tabak ve ürünü sarmak için kullandığı folyonun zamlanmasıyla beraber bellerinin büküldüğünü belirtiyor. Pek çok ürününü ambalajlayıp satmak zorunda kalan esnaf, ambalaj fiyatlarının düşmesini merak içerisinde bekliyor.

Ambalaj Fiyatları Düşerse Ürünlerin Fiyatı Da Düşer!

Uzun zamandır çarşıda çalışma gösteren esnaf Akif Kurt konuyla alakalı:



 “Uzun yıllardır tavuk satışı yapıyorum. Tavuk satışı yaparken çok sayıda ambalaj malzemesi kullanıyorum. Kullandığım köpük tabak, streç film, kağıt ve poşetlere son 6 ayda yüzde 25 ila 40 arasında zam geldi. Ambalaj ürünlerine zam gelince biz de zam yapmak mecburiyetinde kalıyoruz. Biz zam yapmaktan değil indirim yapmaktan yanayız. Ambalaj fiyatları düşerse biz de vatandaş da rahatlar” dedi.



Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.