Eski Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Görevi Sona Erdi
  • ekoayrıntı
  • Gündem
  • Eski Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Görevi Sona Erdi

Eski Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Görevi Sona Erdi

ABONE OL
26 Mart 2021 13:32
Eski Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Görevi Sona Erdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya için görevin son bulduğu ifade edildi. Daha önce çeşitli tartışmalarla 12 Haziran 2020 tarihinde göreve getirildiği açıklanmıştı. Bugün banka tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Hamza Yerlikaya’nın banka yönetiminde olan görevinin son bulduğu ifade edildi.


Bugün yapılan açıklama sonrasında Vakıfbank Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın yapılması bekleniyor. Gelen son bilgilere göre Hamza Yerlikaya’nın bugün itibariyle görevinden ayrıldığı belirtildi. Hamza Yerlikaya’nın göreve getirilmesi çok tartışılmıştı. Tartışmaların nedeninin hiçbir bankacılık tecrübesinin bulunmaması sebebiyle böyle bir göreve getirilmesi olarak ifade edildiği belirtildi.

Göreve Getirilen Yeni İsim Belli Oldu!

Hamza Yerlikaya’nın yerine getirilecek isim merak ediliyordu. Bunun yerine Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Saydam’ın getirildiği belirlendi. Vakıfbank yönetiminde görev alan isimler son yıllarda özellikle AKP yönetiminde olan isimlerin göreve getirilmesi çeşitli tartışmaları beraberinde getiriyor.AKP eski milletvekili olarak görev yapmış olan Abdülkadir Aksu geçtiğimiz yıl Vakıfbank yönetiminde göreve başlamıştı. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldığı belirlenmişti. Vakıfbank yönetiminde de bazı ayrılıkların yaşandığı belirlendi. Abdülkadir Aksu’nun görevinden ayrılmasının ardından bundan sonraki dönemde yönetim kurulunda bağımsız üye olarak görevine devam etmesi bekleniyor. Vakıfbank yönetiminde yaşanan ayrılıklar ve yerine gelen isimler süreç içerisinde tartışılmaya devam ediyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.