Eski İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’ndan Önemli Bitcoin Açıklaması!

Eski İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’ndan Önemli Bitcoin Açıklaması!

ABONE OL
1 Mart 2021 01:44
Eski İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’ndan Önemli Bitcoin Açıklaması!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerin en çok konuşulan konularından birisi olan kripto paralar gündemde kalmaya devam ediyor. Özellikle Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk’ın Bitcoin hamlesinden sonra, kripto paralara olan ilgi artmış durumda. Şimdi ise Eski İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’ndan önemli Bitcoin açıklaması geldi. 


İran’ın Tasnim Haber Ajansı ile bir röportaj gerçekleştiren, İran Merkez Bankası eski başkan yardımcısı Nasser Hakimi, kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada İran’ın kripto para birimlerinin kullanımını denetlemek için kesin düzenlemelere sahip olmasını söyleyen Hakimi, böyle bir hamlenin yapılmaması durumunda mali bir felaket söz konusu olacağı belirtildi. 

Hakimi açıklamasında ayrıca, kripto para birimleri ile alım satımın yasal risklerine ve düzenlenmiş bir kripto para piyasasının olmaması sebebiyle, fiyatlarda önemli dalgalanlara gebe olduğunu belirtti. Hakimi bu nedenlerden dolayı kişilerin Bitcoin ya da diğer kripto para birimlerine yatırım yapmaları için dikkatli davranmaları gerektiğini ekledi. Hakimi 2017 Yılında da Benzer Açıklama Yapmıştı!

Bilindiği üzere Hakimi bu tür açıklamaları ilk kez yapmıyor. Hakimi 2017 yılında da benzer açıklamalarda bulunmuştu. Hakimi ayrıca “Halkımızdan ve yatırımcılardan bu alanda daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz. Dijital varlıklar alanında her zaman kullanıcıların paralarını kaybetme ihtimali bulunuyor. Kripto paraların arzı üzerinde bulunan kontrol ve denetim mekanizmaları, merkez bankası ve diğer ilgili kuruluşlarla kurulacak işbirliği ile uygulanmaktadır.” En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.