Eski Balinalardan Biri Yüklü Bitcoin Alımı Yaptı

Eski Balinalardan Biri Yüklü Bitcoin Alımı Yaptı

Kripto varlıkların tahtalarını kendileri oluşturup küçük yatırımcıyı sıkıştırarak onları iki makas arasında tüketiyor ve fiyat hareketlerini başlatıyorlardı.

ABONE OL
11 Haziran 2021 15:47
Eski Balinalardan Biri Yüklü Bitcoin Alımı Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para piyasalarında balina kavramı yıllardır var, küçük balıkları yemesiyle tanınan balinalar birebir aynı şekilde kripto para ekosisteminde türlü yollarla küçük yatırımcıları yedi. Yıllar önce piyasa hacmi çok daha düşük seviyelerdeyken balinaları yukarda anlattığımız gibi tanıyorduk. Kripto varlıkların tahtalarını kendileri oluşturup küçük yatırımcıyı sıkıştırarak onları iki makas arasında tüketiyor ve fiyat hareketlerini başlatıyorlardı.


En Büyük Gizemli Bitcoin Balinası

İşte bu eski balinalardan biri birkaç yıl önce tahta yapıcılık görevindeyken bugünlerde yine bir fırsatı kovalıyor gibi görünüyor. Zincir için hareketleri paylaşan Blockchain.com on binlerce Bitcoin’i olan bir balinanın son düşüşlerle birlikte 3720 Bitcoin daha aldığını ortaya çıkardı. En zengin Bitcoin yatırımcıları arasında ilk 4’te yer alan balinanın 112.593 Bitcoin’i bulunuyor.

Bitcoin Balina

Dolaşımdaki arzın 0,06’sını elinde tutan balina 100.000 Bitcoin üstü varlığı olan sadece 4 adresten birinin sahibi, üstelik ilk üç adresin kim olduğu biliniyor. Binance, Bitfinex ve Huobi borsalarına ait, borsa işlemlerinden dolayı bu adreslerin bu denli fazla varlık tutması son derece normal ancak 4. Adres tam anlamıyla gizemli bir balina ve bu sıralar ciddi alımlar yapıyor. Bir fon veya yatırımlarını açıklamayan bir milyarder olabilir. Balinanın elinde tuttuğu varlıkların toplam değeri ise 4 Milyar doların üzerinde.Bitcoin Balina

Sürekli Bitcoin Alımı Yapıyor

Bitcoin fiyatı düştükçe alım yapan bu balina 30.000-47.000 dolar arasında 13 binden fazla Bitcoin aldı. Yani yaklaşık 20 günlük bir süre zarfında kabaca 4 Milyar TL’lik varlık satın almış ve hiç satmamış. Fiyatın 20.000 dolar üzerine çıktığı dönemde de 38.000’den fazla Bitcoin alan balina henüz deşifre edilebilmiş değil, ancak ciddi anlamda uzun vadeli bir yatırımcı olduğu kesin görünüyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.