Escar Halka Arz Olacak

Escar Halka Arz Olacak

Escar halka arz için hazırlanıyor. Filo kiralama sektöründe çalışmalarını sürdüren Escar halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurdu.

ABONE OL
29 Nisan 2021 10:41
Escar Halka Arz Olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Escar halka arz için hazırlanıyor. Filo kiralama sektöründe çalışmalarını sürdüren Escar halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.


Yaptıkları açıklamada, Escar şirket paylarının yaklaşık olarak yüzde 20’lik bir bölümünün halka arzı için SPK’ya başvurduğunu bildirdi.

Şirket Paylarının Yüzde 20’si Halka Arz Edilecek

Filo kiralama şirketi olan Escar, halka arz için SPK’ya (Sermaye Piyasası Kurulu) başvurdu. Türkiye’de 39,6 milyar liraya kadar ulaşan operasyonel araç kiralama sektörünün yüzde 91’lik bir oranla “en yüksek sözleşme yenileme oranına” sahip şirketi Escar (Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş.), 20. yılında halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurduğunu duyurdu.

Şirket paylarının yaklaşık olarak yüzde 20’sinin halka arzı için çalışmalarını devam ettiren Escar, halka arzdan elde edeceği gelirin yüzde 70’lik bir kısmını şirketin büyüme hedeflerine bağlı bir şekilde filosunu geliştirmeyi, kalan kısmıyla da finansal borçları ödeyip işletme sermayesini güçlendirmeyi planlıyor. Konu ile ilgili Escar tarafından yapılan açıklamada, 2020 yılında pandemi nedeniyle piyasada zorlanmalar yaşanmış olsa bile sundukları kaliteli hizmet sayesinde müşteri kaybı’nın gerçekleşmediği, bunun da gelir ve kara yansıdığı bildirildi.Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir