DOLAR

8,1154

0.05%
EURO

9,7065

-0.01%
ALTIN(gr)

455,04

0,04%%
BİST 100

1.378,37

0.18%
Erdoğan’ın Açıkladığı Ekonomi Reform Paketine Dış Basından İlgi Büyük
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Erdoğan’ın Açıkladığı Ekonomi Reform Paketine Dış Basından İlgi Büyük

Erdoğan’ın Açıkladığı Ekonomi Reform Paketine Dış Basından İlgi Büyük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklana yeni ekonomi reform paketi, başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, pek çok basın bülteninde yankılandı. Dış basın, Türkiye’nin yeni ekonomik reformları olarak, haberi manşetten duyurdular.

ABONE OL
13 Mart 2021 16:58
Erdoğan’ın Açıkladığı Ekonomi Reform Paketine Dış Basından İlgi Büyük
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı, Türkiye ekonomi reform paketi ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere pek çok dış basında kendisine yer buldu. ABD merkezli haber ajansı Assoclated Press (AP), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomisini düzgün hale getirecek pek çok adın attı başlığıyla reform paketini duyurdu.


Gazete, Erdoğan’ın, Türkiye enflasyonunu yeniden tek haneli rakamlara indirme sözünü verdiğini de belirtti. Bültende yer alan haberde Erdoğan’ın, İstanbul’da iş dünyasına konuşma yaptığı, kamu harcamalarını ve cari açığı alt seviyelere çekme vaadinde bulunduğunu iletti.

Erdoğan, enflasyonu ve kamu maliyesini hedefliyor

Bir diğer ünlü haber ajansı Reuters’in yaptığı, Türkiye’nin yeni ekonomik paketiyle ilgili haberde, “Erdoğan yeni açıklanan reform paketinde enflasyonu ve kamu maliyesini hedefliyor” ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi reformu paketini açıklıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi reformu paketini açıklıyorTürkiye’de bir süredir merakla beklenen ekonomik reform paketinin, yüksek enflasyonu düşürme ve kamu maliyesinde harcamaların kısılmasına yoğun mesai harcanacağını dile getiren haberde, Erdoğan’ın Türkiye’nin yatırım, istihdam ve ihracat kaynaklı verimlilikle potansiyel büyümesini artırabileceğine dikkat çekildi.

Ekonomi reform paketi, Fransa’da da birçok haber ajansına konu oldu. Agence France-Presse (AFP) tarafından yayınlanan haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, esnaflara uygulanacak vergi muafiyetini ve enflasyonla mücadele için alınacak tedbirleri duyurduğunu iletti.

Haberde, Erdoğan, Türkiye için enflasyonu indirmek istiyor başlığıyla yayınlanan ekonomi reformu haberi, Fransa’da büyük ilgi gördü.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.