Engelli ya da hükümlülere devletten hibe geliyor

Engelli ya da hükümlülere devletten hibe geliyor

ABONE OL
4 Mart 2021 21:21
Engelli ya da hükümlülere devletten hibe geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet tarafından vatandaşa verilen desteklerin kapsamı her geçen gün genişletilmeye devam ediyor. Şimdilerde devlet tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında engelliler ve hükümlüler için devlet desteğinin verilmesine karar verildi. Verilen bu destek sonrasında hem hükümlüler hem de engelliler hayatlarının geri kalanlarında sorunsuz bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için çeşitli destekler verilecek.


Engellilere 40 Bin Liraya Varan Destek Geliyor!

Engelli vatandaşların süreç içerisinde heyet raporu ve doktor kontrolü ile birlikte engelli olduklarını dile belge ile tescillemeleri halinde hibe desteğinden yararlanabilecekler. Engel oranı ise 40 bin liraya kadar yükselmiş olacak. Aynı destekten hükümlü olan vatandaşların da yararlanmaları bekleniyor. Desteklerin onaylanmasının ardından verilen destekler devlet tarafından devamlı olarak kontrol edilecek.

Devlet tarafından verilen desteklerden yararlanabilmek için hükümlü ya da engelli olmanın haricinde belirli şartları da sağlamak gerekiyor. Projesi olmayan vatandaşlara destek verilmeyeceğinin altı çizildi. Projesi olmayan vatandaşların devlet desteğine başvuru yapmalarının ardından süreci tüm ayrıntıları ile çalışmalarının detaylarını devlet ile sürekli olarak paylaşmak zorunda olacaklar. Süreç devlet tarafından takibe alınacak.Hayata Kazandırma Projesinin Detayları Belli Oldu!

Devlet tarafından verilen desteğin detaylarına bakıldığı zaman hükümlü ve engellilerin bu süreçte topluma kazandırılmasının asıl amaç olduğu belirlendi. Engelli ya da hükümlü olmayan vatandaşların belirlenen desteklerden yararlanamayacakları ifade edildi.

Devlet tarafından verilen destek sonrasında hibe ödemeleri vatandaşlar tarafından geri ödenmeyecek. Vatandaşların 18 yaşından büyük olmaları gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları da son derece önemli bir detay olarak ifade edildi.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.