DOLAR

8,1511

0.01%
EURO

9,7405

0.2%
ALTIN(gr)

456,84

0,63%%
BİST 100

1.379,94

0.29%
Enflasyon sonrası yılbaşı zammı buhar oldu

Enflasyon sonrası yılbaşı zammı buhar oldu

ABONE OL
6 Nisan 2021 08:31
Enflasyon sonrası yılbaşı zammı buhar oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hükümet tarafından yeni yılda emekliye ve memura yılbaşı zammı verilmişti. Bu zam az bulunsa da 3 aylık dönem içerisinde ortaya çıkan enflasyon oranlarının yeni tartışmaları beraberinde getirdiği belirtildi.


Enflasyon oranlarının detaylarına bakıldığı zaman yılın ilk üç aylık döneminde 3.71 oranına kadar yükseldiği belirlendi. Bu durumda 6 aylık toplam zammın enflasyon oranları ile birlikte buhar olup uçtuğu belirtildi. Milyonlarca emekli ve memur bu dönem içerisinde daha önceki maaş miktarını mumla aramaya başladı.

Enflasyon Oranları Maaşları Eritmeye Devam Ediyor!

Ocak ayı hesaplamasına bakıldığı zaman bugün en düşük memur maaşının 3 aylık dönem içerisinde 146 lira kadar düştüğü belirlendi. İşçi emeklisinin aylığı ise bu dönemde enflasyonun yükselmesi ile birlikte 54 lira kadar düştüğü belirtildi.

Enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından en fazla maaş kaybına uğrayan kişiler ise düşük dereceli olarak çalışan ve bu sebeple kıyasla daha az maaş alan memurlar oldular. enflasyon farkının özellikle Ocak ayında 4.36 oranında belirlenmesinin ardından zamlar yapılmadan önceki maaşlarının gerisine düştüğü belirlendi.Memurla birlikte kaybeden isimlerden birisi de emekliler oldular. Enflasyon oranı ile birlikte eski maaşlarının da gerisine düştüğü ve bu sebepten dolayı eski maaşlarını mumla aradıkları belirlendi. Enflasyon oranlarının yükselmeye devam etmesi emekli ve çalışanlar için yeni endişelere neden oldu.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.