DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Emekliye İntibak Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Emekliye İntibak Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

ABONE OL
8 Mart 2021 09:03
Emekliye İntibak Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emekliler tarafından beklenilen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla yapıldı. Kısa bir süredir SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılması düşünülen intibak zammı 50 TL ile 355 TL arasında olacaktır.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Açıklama Yaptı!

İntibak Yasası ile ilgili açıklamalar yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk intibak zammının bakanlık tarafından onaylandığını duyurdu. 50 TL ile 355 TL arasında belirlenen intibak zammının pandemiden dolayı bayram ikramiyesine ek olarak intibak zammı duyurusunun yapılmayacağını duyuran Zehra Zümrüt Selçuk, normalleşmenin başlamasının ardından kısa süre sonra müjdeli haberlerin geleceğini duyurdu.

 İntibak Zammı Ödemeleri Yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2020 yılına ait intibak yasası detayları paylaşıldı. En düşük emekli maaşı 1500 TL olarak belirlenirken, SSK ve Bağ-Kur emeklisine verilecek olan ibtibak zammı 355 TL olarak belirlendi.

Kişiden kişiye göre farklılık gösterecek olan intibak zammı ilk 55 TL olarak açıklanmıştı. Bakanlık tarafından intibak yasası onaylanınca emekliler tarafından intibak zamlarının ne zaman alınacağı merak edilmeye başlandı.Bakan Açıklama Yaptı!

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk intibak zammıyla ilgili 2020 yılında alınan kararların kısa süre önce onaylandığını duyurdu. Herkesin tam olarak ne zaman ödeme alacağı belli olmazken, emeklilere ne kadar ödeme yapılacağı da kesin değildir. Emekliden emekliye göre farklılık gösterecek olan ödemelerle ilgili detaylar belli olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.