Emeklilerin bayram ikramiyelerine zam geldi

Emeklilerin bayram ikramiyelerine zam geldi

ABONE OL
30 Nisan 2021 16:22
Emeklilerin bayram ikramiyelerine zam geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hükümet tarafından dini bayramlar öncesinde emeklilere yılda iki defaya mahsus olmak üzere bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Bir süredir verilen bayram ikramiyelerine zam verilip verilmeyeceği merak konusu olmuştu. Sonunda emeklilerin yüzünü güldüren karar çıktı.


Dün TBMM’den geçen kanun sonrasında emeklilerin bayram ikramiyesi için uzun zamandır beklenen müjde verildi. Bayram ikramiyelerine zam yapıldı. Kararın meclisten geçmesinin ardından geç saatte onaylanması nedeniyle bu sabah saatlerinde Resmi Gazete’de yayınlanmış oldu.

Bayram İkramiyesine Zam Tek Seferlik Olacak!

20

Emeklilerin bayram ikramiyesine yapılan zam tutarı yüzde 10 olarak belirlendi. Bu süreçte normal şartlarda 1000 TL olan bayram ikramiyesinin alınan zam kararı sonrasında 1100 lira olmasına karar verildi. Ancak zammın enflasyon zammı olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği merak ediliyordu. Yani her altı aylık dönemde miktarın artıp artmayacağı kafalarda bir soru işareti olarak ifade edildi. Ancak yapılan yeni bir açıklama sonrasında zammın tek seferlik olduğu belirlendi.Yeni bir kanun çıkıp bayram ikramiyelerinde zammın gerçekleşeceği ifade edilene kadar emeklilere bayramda 1100 liralık bir bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak. 100 liralık zam enflasyon oranları ve gelen diğer zamlara kıyasla çok tatmin edici bulunmamasına rağmen yine de yüzleri güldürmeyi başardı. Henüz bayram ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağı konusunda bir tarih paylaşılmadı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir