Emeklilere BES reformuyla aylık ödeme müjdesi geldi

Emeklilere BES reformuyla aylık ödeme müjdesi geldi

ABONE OL
22 Mart 2021 10:25
Emeklilere BES reformuyla aylık ödeme müjdesi geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emeklilik süreci hakkında milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren açıklama sonunda geldi. BES sisteminin emeklilik sistemine nasıl bir etki sağlayacağı merak konusu olmuştu. Emekliler için yeni bir düzenleme getirildiği öğrenildi. BES sisteminin emekliler için tek bir paket içerisinde toplanmasına karar verildi.


Ekonomi reformlarının gerçekleştirilmesinin ardından BES sisteminde önemli düzenlemelerin yapılmasına karar verildi. Bu düzenlemelerin ne olduğu pek çok kişi tarafından merak konusu oldu. 28 milyon BES’lenecek kişi olduğu belirtildi.

BES sisteminde 18 yaş altının nasıl sisteme dahil olacağı da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Emekliler için Tek Pakette Toplanacak

4 13Yapılan yeni reform sonrasında eğitim, sağlık ve hayat sigortalarını tamamı BES sistemi içerisinde tek bir paket içerisinde toplanacak. Ancak düzenlemenin detayları henüz tam anlamıyla açıklanmadı. 18 yaş altının nasıl sisteme dahil edileceği de en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Emekliler için sistemden ayrılırken toplu para alınabileceği gibi aynı zamanda maaş gibi aylık olarak da alınabilecek. Yeni düzenleme sonrasında toplu para alabilmek için pek çok kişinin sistemden çıkmak zorunda kalmayacağı belirtildi. Yeni reformların etkisi ile birlikte BES tam olarak sosyal güvenlik sisteminin bir tamamlayıcısı olarak ifade edilecek. Böylece emekliler için yeni bir düzenleme gerçekleştirilmiş oldu.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.