DOLAR

8,1035

-0.05%
EURO

9,7095

0.07%
ALTIN(gr)

455,08

0,06%%
BİST 100

1.378,37

0.18%
Emeklilere başvurusuz yılda 2 bin lira ödenek veriliyor

Emeklilere başvurusuz yılda 2 bin lira ödenek veriliyor

ABONE OL
6 Mart 2021 22:16
Emeklilere başvurusuz yılda 2 bin lira ödenek veriliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emeklilerin hayatını kolaylaştırmak adına çeşitli ödenekler devlet tarafından sık sık verilmeye devam ediyor. Bu süreçte son birkaç yıldır en çok konuşulan ödeneklerden birisi de bayram öncesinde verilen emekli ikramiyeleri oldu. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin bazı ihtiyaçlarını karşılamaları için birkaç yıldır düzenli olarak geri ödemesiz bayram ikramiyesi yatırılıyor. Bayram ikramiyeleri bin lira olmak ve yılda iki kez verilmek üzere iki bin lira olarak açıklandı. B ikramiyenin hangi emeklilere verildiği ve nasıl alındığı da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.


Bayram ikramiyesinden Mayıs ayından önce emeklilik kararı alan vatandaşlar da bu süreçte sorunsuz bir şekilde faydalanabilecek. Emeklilik işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının ardından tek ikramiye değil çift ikramiye alabilecekler.

Emekliye Çift İkramiye Müjdesi!

Ramazan Bayramı öncesinde emekli olmaya karar veren ve bu yönde hareket eden kişilere çifte ikramiye hakkı tanınacak. Maaşları ne olursa olsun emeklilere bayram ikramiyesi adı altında bin lira ödeme yapılacak. Bu ikramiyenin yanı sıra emekli maaşını almak için söz veren kişilerin bankalar aracılığı ile promosyon alabilecekleri belirtildi. Banka promosyonları ise bankanın sağlamış olduğu şartların yanı sıra emeklilerin maaş durumlarına göre değişiklik gösteriyor.Yeni emekli olacak olan vatandaşlar bu süreçte iki farklı ikramiye ödeneği alarak rahat bir nefes alabilecekler. Bayram ikramiyelerinin bu yıl miktarının artı artmayacağı ise henüz bilinmiyor.

 Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.