Elon Musk, Bir Hafta İçinde 27 Milyar Dolar Kaybetti

Elon Musk, Bir Hafta İçinde 27 Milyar Dolar Kaybetti

ABONE OL
8 Mart 2021 20:43
Elon Musk, Bir Hafta İçinde 27 Milyar Dolar Kaybetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha önce de Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla, kripto para piyasasını hareketlendiren Elon Musk, bu kez farklı bir konu ile gündemde. Bloomberg Milyarderler Endeksi rakamlarına göre, Tesla hisseleri Mart ayının ilk haftasında yüzde 16’dan fazla düşüş yaşadı. Yaşanan düşüş nedeniyle Tesla ve SpaeX CEO görevinde bulunan Elon Musk 27 milyar dolar kayıp yaşadı.


Dünyanın en zengini artık Elon Musk değil!

Yakın zamanda “Dünyanın en zenginleri listesi” ilk sırasına yerleşen Elon Musk, yaşadığı bu kayıpla yerini Amazon kurucusu Jeff Bezos’a kaptırdı. Listede ilk sırada buluna Bezos’un 193 milyar dolar mal varlığı bulunuyor. İkinci sıradaki Musk ise 156,9 milyar dolar mal varlığına sahip.

Elon Musk Jeff Bezos

Elon Musk Jeff Bezos

Elektrikli araç üretiminde ilk sırada yer alan Tesla, ham madde üretiminde sorun yaşamamak için ortaklık açıkladı. Elon Musk, elektrikli araç üretiminde, özellile ham madde konusunda herhangi bir sorun yaşamamak adına, gerekli olan ham madde nikeli üreten madenlere ortak oldu.Bu ortaklık sayesinde, araç üretimini hızlandıracağını düşünen Musk, ham madde konusunda sorun yaşamadan yeni araçlar çıkarmak istiyor.

Twitter paylaşımlarıyla kripto para dünyasını hareketlendirmişti

Elon Musk, geçtiğimiz ay içinde resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla kripto para dünyasına hareket kazandırmıştı. Bitcoin, Doge Coin gibi kripto paralarda yaşanan yükseliş sonucunda para kazanmış ve en zenginler listesinde ilk sıraya yerleşmişti.

Yine Twitter hesabından açıkladığı “1 milyar dolar Bitcoin alımı” Bitcoin’i en yüksek seviyeye çıkarmış ve yatırımcılarına kazanç sağlamıştı. Kripto para yatırımcıları Elon Musk Twitter hesabını yakından takip ediyor.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.