• ekoayrıntı
  • Borsa
  • Elektronik Para Şirketi Borsa İstanbul’da Halka Arza Hazırlanıyor

Elektronik Para Şirketi Borsa İstanbul’da Halka Arza Hazırlanıyor

ABONE OL
31 Mart 2021 20:58
1

BEĞENDİM

ABONE OL

ParamKredi; 2020 yılında 20 milyon TL kredi hacmine ulaştıklarını açıkladı. Türk Finansman A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Ertürk, Param grubunu 2021 yılı içerisinde halka arza hazırladıklarını belirtti.


ParamKredi Nasıl Çalışır?

ParamKredi, Türk Finansman A.Ş. iştiraki olan bir şirkettir. E-ticaret ve dijital dünyaya odaklanmış bir dijital finansman şirketidir. ParamKredi sisteme üye olan e-ticaret siteleri ve pazaryerlerinde alışveriş yapan kişilerin, yapmış oldukları alışverişleri, 36 aya kadar uzayabilen vadelerle geri ödeme kredisi ve imkanı sunan bir dijital finansman şirketidir.  Bu imkanların yanında ParamKredi üyelerine özel, yaptıkları alışverişler için fatura tutarı karşılığında dijital kredi kullanma imkanı da bulunuyor. Param markası ile kart ve pos hizmetleri de yakın zamanda portföydeki yerlerini aldı. ParamKredi, BDDK lisanslı bir tüketici finansman şirketi olarak iş hayatına sağlam adımlarla devam ediyor.

Gökhan Ertürk verdiği röportajda şunları söyledi… ” Türkiye’nin ilk dijital kredisiyiz. ParamKredi’yi kullanmak için herhangi bir banka müşterisi olmanız gerekmiyor. ParamKart ve ParamPOS hizmetlerini de kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bu iki şirketin faaliyetlerini tek çatı altında toplayarak, mevduat harici bir dijital banka gibi hizmetler sunabiliyoruz. Türkiye’de henüz dijital bankacılık lisansı yok ancak Param olarak bu lisansı almak için altyapı çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Türkiye’nin ilk dijital bankası olma yolunda hızla ilerliyoruz. 2021, Param grubu olarak birçok yeni gelişmeye konu olacak. Bunun ilk adımını halka arz çalışmalarına başladığımızı açıklayarak başlayabiliriz. Borsa İstanbul‘da işlem görecek ilk elektronik para şirketi olmanın yanı sıra, sektör adına da önemli bir adım atmış olacağız. Halka arzdan elde edilecek kaynağın Param‘ı büyütecek yatırımlarda kullanacak olmamız, 2021 yılı büyüme stratejimizi doğrudan etkiliyor.” 2021 Yılında 1.5 Milyar Finansman Sağlanması Bekleniyor

2021 yılında ParamKredi projesinde yeni iş birlikleri planladıklarını belirten Ertürk, otomotiv sektörü hariç tüketici finansmanı alanında 2021 yılında, 1.5 milyar finansman sağlanarak, pazar payının ciddi artmasını öngördüklerini belirtti. “Özellikle yeni kanun ve düzenlemeler ile e-ticaret siteleri üzerinden gelen başvuruların dijital kredi olarak değerlendirilmesi ile 2021 yılı hacimlerimiz pozitif olarak oldukça artacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

 En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.