Elazığ’da 1564 Ev İhalesi TOKİ Tarafından Gerçekleştirildi
  • ekoayrıntı
  • Emlak
  • Elazığ’da 1564 Ev İhalesi TOKİ Tarafından Gerçekleştirildi

Elazığ’da 1564 Ev İhalesi TOKİ Tarafından Gerçekleştirildi

Elazığ merkeze bağlı köylerde, TOKİ tarafından toplam 911 konut inşasına başlandı. Değirmenönü, İçme ve Koçkale köylerinde çelik konstrüksiyonlu, depreme ve yangına dayanaklı daireler tamamlandı.

ABONE OL
31 Mart 2021 21:22
Elazığ’da 1564 Ev İhalesi TOKİ Tarafından Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 yıl önde, 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan Elazığ depremi sonrası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), deprem etkilerinin büyük olduğu ilçe köylerde ev yapıma başlamıştı. Baskil, Sivrice ve Maden ilçeleriyle beraber merkeze bağlı köylerde toplam 4 etap biçiminde 1564 daire ihale edildi.


TOKİ yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, yaşanan üzücü depremin ardından, etkilerin hissedildiği ilçe ve köylere TOKİ tarafından yapımı başlatılan, geri dönüşüm özellikli, çelik konstrüksiyonlu, depreme ve yangına dayanıklı evlerde sona gelindi.

İnşası tamamlanan evler sahiplerine veriliyor

Deprem sonrasında TOKİ’nin açıkladığı “Köy evleri projesi” kapsamında, Malatya’da 1555, Elazığ’da ise 1564 ev inşasında sona gelindi. Bu kapsamda TOKİ, Elazığ Baskil, Sivrice ve Maden ilçelerinde ve köylerde inşa ettiği toplam 4 etap biçiminde 1564 dairenin teslimini gerçekleştiriyor.

Elazığ merkeze bağlı köylerde ise evlerin inşası henüz devam etmek. İnşa edilen evler üç etap şeklinde olacak ve toplam 911 konut içerecek.TOKİ, Baskil ve Maden ilçelerine bağlı köylerde 404, Sivrice ilçesine bağlı köylerde ise 329 daire yapımının hızla devam ettiğini, en kısa sürede vatandaşları evleriyle kavuşturacaklarını açıkladı.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.