Dünya’da Bir İlk! Temiz Enerjili Bitcoin Havuzu

Dünya’da Bir İlk! Temiz Enerjili Bitcoin Havuzu

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Dünya’da Bir İlk! Temiz Enerjili Bitcoin Havuzu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para madenciliğinde yeni bir dönem hayata geçiyor. Önde gelen madencilik şirketlerinden Argo, bir diğer blok zinciri ve kripto teknoloji şirketi olan DMG Blockchain Solutions ile güçlerini birleştirdi. Bu güç birlikteliği ise kripto para madenciliğinde yeni bir dönemi başlatıyor. Yeni dönemde temiz enerji kaynakları kullanan madencilik havuzları oluşturulacak.


Kripto Para Madenciliğinde Yeni Dönemi Wall Açıkladı

Yapılan anlaşmaya göre iki şirket; ortak bir şekilde ” Terra Pool ” adı verilen, hidroelektrik enerjisi kullanan bir havuz kuracak. Havuz, ilk olarak Argo ve DMG Blockchain Solutions şirketlerinin ortak hash rate’ini kullanacak. Günün erken saatlerinde duyurulan habere göre; Terra Pool ” yeşil bitcoin ” oluşturmayı hedefliyor. Projenin hedefleri şu şekilde;

– Geleneksel güçten temiz ve yenilenebilir kaynaklara geçiş yapmak.

– Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak.– Tüm dünyayı yeşil bitcoine yöneltmek.

– İklim değişikliği meselesine yardımcı olmak.

– Sürdürülebilir ve devamlı bitcoin üretimi sağlamak.

Merkezi Londra olan Argo şirketi yaklaşık 840 milyon dolarlık bir şirket değerine sahip. Yapılan açıklamalar sonrası hisse senetlerinde %11’lik bir artış yaşayan şirketin CEO’su Peter Wall, yaptığı açıklamaları şu cümlelerle bitirdi:

“İklim değişikliğini meselesi, Argo için önceliktir ve ilk ‘yeşil’ Bitcoin madencilik havuzunu açmak için DMG ile vardığımız ortaklık, şu anki ve gelecek nesillerin yararına gezegenimizi korumaya yönelik önemli bir adımdır. Bitcoin madenciliği endüstrisindeki diğer şirketlerin de bizi izlemelerini umuyoruz.”

ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.