Dünya Bankası Türkiye’ye İki Farklı Kredi Onayı Verdi

Dünya Bankası Türkiye’ye İki Farklı Kredi Onayı Verdi

ABONE OL
10 Haziran 2021 11:08
Dünya Bankası Türkiye’ye İki Farklı Kredi Onayı Verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye yeni projeler için çalışmaya başlamak için harekete geçti. Projelerin finansmanını gerçekleştirmek için Türkiye Dünya Bankası’na başvuruda bulunduğunu dile getirdi. Bunun üzerine Dünya Bankası tarafından yapılan değerlendirmelerin sonucunun olumlu olduğu ifade edildi. Dünya Bankası iki farklı kredi için onay verdiğini açıkladı.


Dünya Bankası proje hakkında yeni duyurular gerçekleştirildi. Türkiye’de bulunan kamu kurumlarının depreme karşı güçlendirilmesi ve enerji faturalarının azaltılması ile zararlı karbon salınımının azaltılması için bir kredi vereceğini duyurdu. Bu projeler için verilecek olan kredi tutarı ise 265 milyon dolar olacak.

Kamu Binalarının Enerji Giderleri Düşürülecek

Dünya Bankası tarafından yapılan açıklama sonrasında Türkiye’nin ekonomik açıdan büyüyebilmesi için enerji verimliliğinin yerinin son derece büyük olduğu ifade edildi. Bununla birlikte Türkiye’nin enerji ithalatına yönelik gerçekleştirilecek olan bağımlılığının tamamen azaltılması planlanıyor. Bu süreçte Türkiye tarafından yapılan planlamalar sonrasında bulunan 175 bin kamu binasının harcamış olduğu enerji giderlerinin azaltılması için planlama yapılacak.

Çevresel açıdan yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde iklime karşı dayanıklılık çalışmalarının da gerçekleştirilmesi planlanıyor. Dünya Bankası iklime karşı dayanıklılığın artırılması için planlamaları için yeni bir kredi daha vereceği öğrenildi. İklime karşı dayanıklılık için yapılacak projeler için 135 milyon dolarlık kredi verileceği ifade edildi. Türkiye’nin projeleri için Dünya Bankası tarafından verilecek ve onaylanan iki kredinin toplamının 400 milyon dolar olduğu ifade edildi.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.