Düğün Sezonunun Açılması Mobilya Sektörünü Olumlu Etkiledi

Düğün Sezonunun Açılması Mobilya Sektörünü Olumlu Etkiledi

Salgın tedbirlerinden dolayı uzun süredir kısıtlanan düğünler, kademeli normalleşme ile tekrar yapılmaya başlandı. Düğün sezonunun hareketlenmesi ile birlikte, mobilya satışlarında da artış yaşandı. Mobilya üreticileri bu fırsatı kaçırmamak için farklı kampanya ve indirimler düzenliyor.

ABONE OL
15 Mart 2021 17:17
Düğün Sezonunun Açılması Mobilya Sektörünü Olumlu Etkiledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkede belli illerde hafta sonu kısıtlamalarının kalkması ile beraber mağazacılık sektöründe bulunan işletmelerde ciro artışı yaşanıyor. Vatandaşlar hafta sonları mağazalarda hareketliliğe yol açıyor. Konu hakkında görüş bildiren, Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç şu şekilde konuştu:


“Pazar günü kısıtlamaların devam ettiği illere de bir an önce kısıtlamaların kalkmasını bekliyoruz. Umarım içinde bulunduğumuz salgın süreci bir an önce sonlanır ve bizler de en çok iş yaptığımız hafta sonlarının iki günü de açık kalabiliriz. Ancak bu sayede eski cirolarımızı yakalayabiliriz.”

“Ertelenen siparişlerimiz var”

“Yaşanan düğün kısıtlamaları nedeniyle, Aralık – Şubat döneminden ertelenen siparişler bulunuyor. Düğün sezonu tekrar açıldı ve bu konuda sürdürülen talepler başladı. Hem ertelenen siparişler hem düğün sezonunun açılması hem de yaklaşan Ramazan Bayramı hareketliliği ve esnafın elindeki siparişleri arttırıyor. Esnaf arkadaşlarımız da bu fırsatı iyi değerlendirmek amacıyla, tüketicileri memnun edecek yeni kampanyalar düzenliyor.”

Konu hakkında fikir beyan eden bir diğer kişi ise, Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD) Başkanı Nuri Gürcan. Gürcan, 2020 yılı içerisinde ülke genelinde uygulanan kısıtlamalar nedeniyle çoğu zaman ciroların düştüğünü dile getirdi. Gürcan yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu:“Geçtiğimiz yıl içerisinde, salgın tedbirlerinin daha sıkı olması nedeniyle zaman zaman esnaf arkadaşlarımı düşük ciro yaptı. Fakat, işletmeler 2020 yılını her şeye rağmen mutlu kapattı. KDV’nin kalıcı bir şekilde yüzde 8’e indirilmesi ve konutta düşük faiz kampanyasının açıklanması bizim işlerimizi de olumlu yönde etkiledi.

Bu yıl da kısıtlamalar nedeniyle, özellikle perakende alanında ciddi kayıplar yaşıyorduk. Kademeli normalleşme ile yasakların kalkması ve düğünlerin tekrar başlaması, sektörü hareketlendirdi.”En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.