Dolarda son durum!

ABONE OL
5 Ocak 2021 11:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar kuru, dün açıklanan enflasyon verisi öncesinde 7.35 TL’yi zorladıktan sonra 7.40 – 7.45 aralığında sınırlı hareket etti. TÜİK’in açıkladığı tüketici enflasyonu yüzde 14.6 ile beklentinin üzerinde kalmıştı.


Elektrik, doğalgaz ve otoyollara yapılan zamların Ocak ayı enflasyonuna 20-25 baz puan yükseliş yönünde yansıması bekleniyor. Dün de alkolden alınan ÖTV’ye yüzde 17’nin üzerinde zam yapıldı.

5 Ocak sabahına dolar/TL 7.42 seviyesinde başlıyor. Piyasalarda ana gündem dış ticaret verileri ile Hazine’nin borçlanma ihaleleri ve bu ihalelere yönelik yabancı ilgilsi olurken BDDK’nın Londra’daki TL swap faizine yönelik bir adım atıp atmayacağı da izleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.