Dolar haftanın son işlem gününde 8.30 liranın altına düştü!

Dolar haftanın son işlem gününde 8.30 liranın altına düştü!

ABONE OL
7 Mayıs 2021 09:29
Dolar haftanın son işlem gününde 8.30 liranın altına düştü!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar bir süredir 8.30 liranın üzerine sabitlenmişti. Zaman zaman çeşitli dalgalanmalar yaşansa bile 8.30 lira sınırının altına düşmemesi çeşitli endişelere neden olmuştu. Bugün haftanın son işlem gününde dolar kurunun ABD tarım dışı istihdam verilerine odaklanmış durumda.


Geçtiğimiz hafta ekonomi gündeminin oldukça yoğun olması ve hızlı bir veri akışının bulunması nedeniyle ciddi bir dalgalanma içerisine girmişti. Bunun ardından haftanın son işlem günü olan bugün dolardan beklenmedik bir haber geldi. İlk kez uzun zaman sonra 8.30 liranın altına düştüğü belirlendi.

Dolar Fiyatları Düşecek mi?

4 3

Türk Lirası ise güne güç ve destekle başladı. Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından beklentilerin altında olduğu belirlendi. Merkez Bankası tarafından faiz oranının ise sabit tutulması nedeniyle Türk lirasının destek aldığı belirlendi.ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in faiz açıklaması küresel piyasalarda doları hareketlendiren en önemli unsur oldu. Bu hareketlenme sonrasında son iki haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Ardından ise sınırlı bir düşüş hareketi içerisine girdi.

Bugün sabah saatlerinde doların aşağı yönlü bir ivme kazandığını gördük. Dolar 7.30 lira seviyelerinin altına düşmeye başladı. 8.29 lira olduğu açıklandı. Emtia fiyatlarında ise yükselişin devam ettiği belirlendi. Piyasalar bugün ABD tarafından açıklanması beklenen istihdam verilerine kilitlendi. İç piyasalarda ise Hazine’de gerçekleştirilecek olan nakit akışı takip ediliyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.