Dolar güne 8.30 liranın üzerinde sert bir giriş yaptı

Dolar güne 8.30 liranın üzerinde sert bir giriş yaptı

ABONE OL
5 Mayıs 2021 09:55
Dolar güne 8.30 liranın üzerinde sert bir giriş yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar fiyatlarında meydana gelen yükseliş bugünde etkisini devam ettirdi. Küresel piyasalarda meydana gelen gelişmeler sonrasında dolar fiyatları dalgalanmaya devam ediyor. Bu fiyat değişiklikleri devam ederken iç piyasalarda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılacak açıklamalara çevrildi. TCMB tarafından bugün mayıs ayı beklenti anketinin yayınlanması bekleniyor. Yarın yapılacak açıklamalar sonrasında ise faiz kararının net bir şekilde açıklanması bekleniyor.


Dolar fiyatlarında ise yaşanan gelişme ve beklentiler kaynaklı olarak hafif dalgalı bir seyrin yaşandığı belirlendi. Yaşanan dalgalanmalar sonrasında dolar fiyatları sürekli olarak değişiklik gösteriyor. 8.25 lira ile 8.35 lira arasında dalgalanmalar yaşadığı belirlendi. Bu dalgalı seyrin devam edip etmeyeceği ise yarın belli olacak. Yarın yapılacak olan PPK toplantısından çıkacak kararın etkili olacağı belirtildi.

Dolar fiyatları bu sabah itibariyle 8.32 liradan işlem görmeye devam ediyor.

Küresel Piyasalarda da Dalgalanma Devam Ediyor

8Asya piyasalarında tatilin devam ettiği ifade edilirken ABD ekonomisinde ise yapılan son açıklamaların ardından ABD tahvil getirilerinde ciddi bir düşüş yaşandığı belirlendi. Dolar endeksinde meydana gelen düşüş sonrasında da kurda ciddi bir zayıflamanın yaşandığı belirlendi. Yellen tarafından yapılan açıklamalar piyasalarda adeta dengelerin alt üst olmasına neden oldu. Yapılan açıklamalarda faiz artışının da söz konusu olması piyasaları hareketlendirmişti. Bunun üzerine Yellen piyasaları biraz olsun rahatlatmak için faiz artışını desteklemediğini ve olası bir enflasyon sorununun yaşanmadığını ifade etti.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir