Doğum yapan kadınlara 600 lira devlet ödemesi

Doğum yapan kadınlara 600 lira devlet ödemesi

ABONE OL
4 Mart 2021 21:20
Doğum yapan kadınlara 600 lira devlet ödemesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi döneminde devlet tarafından vatandaşlara verilen destekler artırıldı. Bununla birlikte annelere verilen desteklere de bu dönemde ağırlık verildi. Çalışan kadınlara ve doğum yapan kadınlara verilen destek miktarları da her geçen gün artırılmaya devam ediyor. Annelerin devlet desteklerinden yararlanmaları için bu konuda başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bu konuda iki farklı başvuru seçeneğinin sunulduğu açıklandı.


Bir seçenekte annenin çalışıyor olması üzerine başvuru yapılabileceği gibi ikinci seçenekte ise babanın çalışıyor olması göz önünde bulundurulacak. Ancak her iki ebeveynden birisinin çalışmıyor olması gerekiyor. Yapılan başvuruların doğru şartlar altında yapılması halinde tamamının değerlendirmeye alınacağı belirtildi.

600 Liraya Varan Ödeme Yapılacak

Yapılacak olan destek ödemelerinde ilk çocuk için miktar 300 lira olacakken, ikinci çocuk için ödeme 400 lira olarak belirlendi. 3. Çocuk için ise bu ödeme miktarı 600 lira olacak. Toplam çocuk için yapılan ödeme miktarı ise 1300 liraya kadar çıkacak. Ödeme başvuruları için doğum yapıldıktan sonra çocuğa kimlik çıkarmak için yapılan işlemler sırasında bu başvuru süreci gerçekleştirilebilecek.Mavi Kartlı Annelere de Ödeme Yapılacak!

Annelere doğum üzerine çocuk başına yapılan ödemelerin ikiz çocuklarda daha fazla yapılması bekleniyor. Çocuk sayısı arttıkça ödeme miktarı da artış gösteriyor. İlerleyen günlerde gelecek yeni zamlarla birlikte devlet tarafından verilen çocuk paralarının miktarının da artması bekleniyor.

Mavi kartlı olan vatandaşlarda devlet destek ödemelerinden sorunsuz bir şekilde faydalanabilecekler. Ödemeler periyodik olarak yapılabilecek. Ödemelerin her ay düzenli olarak bir yıl süreyle PTT üzerinden yapılması bekleniyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.