Doğru Konut Yatırımı İçin Altın Değerinde 4 İpucu

Doğru Konut Yatırımı İçin Altın Değerinde 4 İpucu

ABONE OL
16 Mart 2021 15:41
Doğru Konut Yatırımı İçin Altın Değerinde 4 İpucu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğru konut yatırımı yapmak, çoğu zaman riskleri de beraberinde getiriyor. Konut fiyatlarının dengesizliği, enflasyon, kur farkları, konut getirisi gibi birçok sorun yatırım yapmadan önce kesin hesaplamalarının yapılması gereken noktaları oluşturuyor. Doğru konut yatırımı için altın değerinde 4 ipucu hazırladık. Umarım doğru zamanda doğru yatırımı yapmanıza yardımcı olur ve iyi bir geri dönüş almanızda rol oynar.


1. Merkezi Olan Yeri Değil Merkezi Olacak Yeri Seçin

doğru konut yatırımı

Bir konut satın almadan önce ilk olarak konumun ne kadar merkezi olduğuna bakarız. Fakat merkezi konumdan bir konut satın almak hem pahalıya gelir hem de ileride aldığımız paradan kâr edemeden satışa koyabiliriz. Yatırım demek araştırma ve öngörü gerektiren bir olgudur. Bu nedenle konut yatırımı yapacağınız yeri doğru ve iyi seçmek gerekir. Merkezi olan bir yerden konut almak değil merkezi olacak yerden konut almak daha doğru bir yatırım olur. Böylelikle ucuza alıp zamanla ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz.

2. Doğru Planlama Kazanç İçin Önemli

doğru konut yatırımıDoğru konut yatırımı için planlama yapmak, yatırım yapmanın özünü oluşturur. Çünkü yatırım yapmak demek tüm paranızı alıp kâr getireceğini düşündüğünüz yere götürmek değildir. Bunun öncesinde oturup düşünmeniz ve detaylı bir plan oluşturmanız gereken birçok nokta var. Kiraya vermeyi düşündüğünüz daireyi ne kadar kiraya verebileceksiniz? Yapacağınız yatırım miktarı ne kadar zamanda kendini amorti edecek? Satmayı düşündüğünüzde, yatırım yapmış olduğunuz konutu satabilecek misiniz? Tüm bunların cevabını bulmadan yatırım yapmayın denemeyin.

3. Kaliteden Ödün Vermeyin

Doğru konut yatırımı, konutun kalitesinden geçer. Yatırım yapacağınız konut ne kadar güvenilir? Deprem olması durumunda binada oluşacak riskler var mı? Deprem yönetmeliğine uygun mu? Etüt çalışması ne derece yapılmış? Yatırım yapacağını konut dairesi hangi firma tarafından yapılmış? Tüm bunlara en doğru cevabı bulun. Bilindik inşaat firmalarının yaptığı konutları tercih edin. Firma ne kadar güvenilir olsa da almak istediğiniz konutun tüm evraklarını inceleyin, ucuza değil kaliteye yönelin. Hem yatırımını sağlama alın hem de insan sağlığını.

4. Konutun Manzarasını İyi Seçin

doğru konut yatırımı

Konut yatırımı yapmadan önce, almak istediğiniz dairenin manzarasını iyi seçin. Kimse önü kapalı bir dairede oturmak istemez.  İyi ve hoş bir manzara hem yaşayacağınız yer için harikadır hem de yatırım için en önemli detayların başında gelir. İyi bir manzaraya sahip daireyi kolaylık kiraya verebilir, deniz görüyorsa kısa zamanda daire ücretini amorti edebilir ya da siz yaşamak istiyorsanız, sabahları muhteşem bir manzaranın içine uyanırsınız.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.