DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Doğalgaz ödemelerine büyük kolaylık imkanı getiriliyor

Doğalgaz ödemelerine büyük kolaylık imkanı getiriliyor

ABONE OL
19 Mart 2021 12:20
Doğalgaz ödemelerine büyük kolaylık imkanı getiriliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğalgaz faturası pandemi döneminde vatandaşları en çok zorlayan ödemelerden birisi oldu. Bunun üzerine vatandaşın taleplerini düşünen devlet yeni bir adım attı. Milyonlarca doğalgaz borcu olan vatandaşı yakından ilgilendiren bir karar verildi. Milyonlarca vatandaşın kışın doğalgaz faturalarını ödeyemedikleri ve bu yüzden büyük zorluk yaşadıkları ifade edilmişti. Ardından İGDAŞ borçlulara müjde gibi haberi verdi.


Doğalgaz faturalarının ödenmesi için yeni kolaylıklar sağlanacak ve ödenemeyen borçlar taksitli olarak ödenebilecek. Gecikmiş olan doğalgaz faturalarını nakit ödemekte zorlananlar için taksitli ödeme seçeneği hayata geçirildi. Taksitler 10 taksite kadar çıkacak.

Fatura Ödemelerinde Büyük Kolaylık Gelecek!

Doğalgaz faturalarının taksitli ödenmesi için verilen süreye dikkat edilmesi gerektiği ifade edildi. Doğalgazlarda taksitli ödeme Mart ayının sonunda ona erecek. İGDAŞ tarafından doğalgaz borcu olanlara uyarı yapıldı. İşsizlik, gelirin azalması, pandemi döneminde masrafların artması gibi çeşitli durumlar vatandaşı olumsuz etkilemeye devam ediyor.Uygulamanın ilk olarak 2020 yılının Kasım ayında başladığı belirtildi. Ancak pek çok borçlu bu süreçte henüz doğalgaz borçlarını yapılandırabileceklerini bilmedikleri belirtti. Ödemeler sorunsuz bir şekilde kredi kartıyla yapılabilecek.

Kampanyadan yararlanabilmek için faturaların 1 Kasım 2020 tarihinden önce ödenmemiş faturalar olması bekleniyor. Daha önce yapılandırmadan yararlanmış ancak ödemelerinde sorun yaşayan kişilerin yeniden yapılandırma yapmalarına izin verilmeyecek.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.