DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Diyanet İşleri Fitre Miktarını Açıkladı

Diyanet İşleri Fitre Miktarını Açıkladı

ABONE OL
15 Mart 2021 13:22
Diyanet İşleri Fitre Miktarını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet İşleri’nin yaptığı açıklama ile “fitre ne kadar?” sorusunun cevabı bulunmuş oldu. Din İşleri Yüksek Kurulu, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayı başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarının 28 Türk lirası olarak belirlendiğini açıkladı.


2021 Yılı İçin Fitre Miktarı Ne Kadar?

Din İşleri Yüksek Kurulu, Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı başkanlığında yapılan toplantı sonrası 2021 yılı için fitre miktarını açıkladı. Kuruldan yapılan yazılı açıklamada,

“Din İşleri Yüksek Kurulumuzca, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için Fitre miktarı 28 TL olarak belirlenmiştir. Fitre miktarının belirlenmesinde İslam dininin temel kaynaklarında zikredilen deliller ve günümüz şartlarında bir kişinin günlük gıda ihtiyacının ortalaması esas alınmıştır. Belirtilen tutar, nakdi olarak verilebileceği gibi gıda vb. maddelerden ayni olarak da verilebilir. Belirlenen bu miktar aynı zamanda, günlük fidye miktarıdır. Bununla birlikte her bir mükellef (fitre veren kişi) bir günlük kendi gıda harcamasına denk düşecek meblağı ya da daha fazlasını fitre/fidye olarak da verebilir.” ifadelerine yer verildi.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.