Dijital Yuan İçin Görüşmeler Başladı

Dijital Yuan İçin Görüşmeler Başladı

Kripto para dünyasının son günlerdeki etkin şirketlerinden olan Mastercard, yayınladığı basın bildirisinde Çin Merkez Bankası ile dijital Yuan konusunda görüşmelere başlandığını duyurdu.

ABONE OL
8 Mayıs 2021 12:07
Dijital Yuan İçin Görüşmeler Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para dünyasının son günlerdeki etkin şirketlerinden olan Mastercard, yayınladığı basın bildirisinde Çin Merkez Bankası ile görüşmelere başlandığını duyurdu. Görüşmeler Dijital Yuan kullanımı üzerine gerçekleştiriliyor.


Pek çok farklı ortaklık ve kripto para desteği ile son dönemlerin dikkat çeken isimlerinden olan Mastercard, yeni bir gelişme daha duyurdu. Basın odası üzerinden yapılan paylaşımlarda Mastercard ile Çin Merkez Bankası arasında görüşmelere başlandığı net bir şekilde belirtilirken görüşmeler ile birlikte dijital Yuan’ın Çin sınırları dışında da kullanılması adına ortaklık kurulmasının planlandığı aktarıldı.

Çin’de yeni bir dijital dönüşüm başlayacak

Çin Halk Bankası (PBOC) ve diğer merkez bankaları ile görüşmelerde bulunan Mastercard, dijital para birimlerinin yabancı para birimlerine dönüştürülmesinde kendi altyapısının kullanılmasını istiyor. Bu doğrultuda 7 milyon AMT ve destek noktasıyla ön plana çıkan şirket, ortaklık kapsamında bu altyapısını sunuyor. Küresel ödeme ağı üzerinden dijital para birimlerinin hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yabancı para birimlerine dönüştürülmesinin hedeflendiği projede, şirket Çin için şu anda en cazip seçeneklerden birisi.

Dijital Yuan için Çin’de testler başlamıştı

Mastercard görüşmeleri öncesinde Çin’de çalışmalar için testler başlatılmıştı. Şu anda 4 farklı şehirde dijital para birimi elektronik ödemesi konusunda denemeler yapılıyor. Suzhou, Xiongan, Shenzhen ve Chengdu gibi ülkenin önemli şehirlerinde başlatılan bu testler, Çin’in dijital dönüşüme hazır olduğunu gösterirken Mastercard desteği ile dijital dönüşümün Çin dışında Hong Kong, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin katılımı ile proje sınırlarının genişletilmesi amaçlanıyor.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.