Dicle Elektrik Büyük Yatırımla SCADA Merkezi Kuruyor

Dicle Elektrik Büyük Yatırımla SCADA Merkezi Kuruyor

ABONE OL
11 Haziran 2021 13:03
Dicle Elektrik Büyük Yatırımla SCADA Merkezi Kuruyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dicle Elektrik abonelerinin sorunlarına daha hızlı çözüm bulabilmek ve bu süreç içerisinde gelen taleplere de hızlı bir şekilde çözüm bulabilmek için yeni bir yatırım gerçekleştirdiği öğrenildi. Yeni yatırımla birlikte SCADA merkezi kurmak için adımlar attı.


Dicle Elektrik tarafından konu hakkında bir açıklamada bulundu. Toplam 59 milyon lira değerinde büyük bir yatırım gerçekleştirildiği öğrenildi. SCADA projesi ile birlikte yeni çalışmalar sonrasında bölgede bulunan şebekelerden uzaktan kontrol edilebilecek ve böylece tüketicilerin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde çözüm bulabilecek bir çalışma yapılmasının hedeflendiği öğrenildi.

Dev Yatırımla Hizmet Kalitesinin Geliştirilmesi Bekleniyor!

SCADA proje merkezi ile birlikte Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa bölgelerinde bulunan abonelerin kaliteli ve kesintisiz bir biçimde enerji hizmeti almaları için çalışmalar yapacağı belirlendi.

SCADA projesinin ilk olarak 2018 yılında ortaya konulan bir anlaşma sonucunda ortaya çıktığı belirlendi. Ancak bu süreçte hizmet binasının tamamlanması için çalışmalar devam ediyordu. Sonunda hizmet binasının yapımının tamamlandığı öğrenildi. Ardında hizmet kalitesinin geliştirilmesi için çalışmaların başladığı belirtildi.Sistemin değerlendirmesi yapıldığı zaman şimdiye kadar toplam 77 dağıtım merkezi ve trafo merkezi üzerine kurulumun gerçekleştirildiği belirlendi. Bölge proje kapsamında 24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. Elektrik dağıtım şebekesinde bulunan hatlarda bir kesintinin yaşanması halinde trafo merkezinde ise güç dağılımının gerçekleşmesi için bir adım atılacağı belirtildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.