Devlet Destekli Kurulan Muş Tekstil Fabrikaları 37 Ülkeye İhracat Yapıyor
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Devlet Destekli Kurulan Muş Tekstil Fabrikaları 37 Ülkeye İhracat Yapıyor

Devlet Destekli Kurulan Muş Tekstil Fabrikaları 37 Ülkeye İhracat Yapıyor

ABONE OL
29 Mart 2021 12:33
Devlet Destekli Kurulan Muş Tekstil Fabrikaları 37 Ülkeye İhracat Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muş’ta yaşamını sürdüren 2 genç girişimci, devlet kredisiyle 2 tekstil fabrikası kurmuştu. Bu iki fabrikada şuan 600 kişi çalışıyor, fabrika ise 37 farklı ülkeye satış yapıyor.

Muş’tan 19 önce gittikleri İstanbul’da yıllarca tekstil işiyle uğraşan Sedat Demir ve Mustafa Demirtaş, memleketlerine yatırım yaparak gençlere yeni istihdam alanı oluşturmaya karar verdi.


Kente dönen Demir ve Demirtaş, 4 yıl önce Çalışma ve İş Kurumu’nun (İŞKUR) desteğiyle ikisi merkezde biri de Hasköy ilçesinde 3 tekstil fabrikası kurarak 600 kişiyi istihdam etti.

Demir, AA muhabirine, fabrikalarda ürettikleri malı, Türkiye’de 1600 mağazanın yanı sıra 37 ülkeye sattıklarını söyledi.

Günde 24 bin çocuk pijama takımı üreterek kentin ekonomisine yılda 24 milyon lira katkı sağladıklarını belirten Demir, şunları kaydetti:“Devletimizin desteğiyle ilimizin ve bölgemizin kalkınması için gençlere yönelik iyi bir istihdam alanı sağladık. Üçüncü fabrikamızı da açtık. Dördüncü fabrikamızı açmak için çalışmalarımız sürüyor. Şu anda 3 fabrikamızda 600 gencimiz çalışıyor. Bu sayıyı artırmak istiyoruz. Devletimizin katkısıyla açtığımız fabrikalarımız ekmek kapısı haline geldi.”

Demirtaş ise yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde de tüm kurallara titizlikle uyarak üretime devam ettiklerini dile getirdi.

Babası ve 3 kardeşiyle fabrikada çalışan Şehriban Yıldız da “Geçimimizi buradan kazandığımız parayla sağlıyoruz. Eğer burada çalışmasaydım evde otururdum. Şimdi meslek sahibi oldum.” dedi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.