Devlet 7 İlde Orman ve Arazi Düzenlemeleri Yapılmasına Karar Verdi

Devlet 7 İlde Orman ve Arazi Düzenlemeleri Yapılmasına Karar Verdi

ABONE OL
8 Mayıs 2021 10:56
Devlet 7 İlde Orman ve Arazi Düzenlemeleri Yapılmasına Karar Verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararla birlikte 7 ilde arazi ve ormanlarda bazı düzenlemelerin yapılmasına karar verildi. Buna göre belirlenen iller bazında yine belirlenen bazı arazilerde toplulaştırma gerçekleştirilecek. Bununla birlikte ormanlık alanlarda da yeni düzenlemelere gidilmesine karar verildi.


8 4

Amasya, Tunceli, Kütahya, Osmaniye, Karabük, Hatay ve Artvin’de arazi toplulaştırma ve ormanlık alanlara ilişkin düzenlemeye gidildi.

Arazi düzenlemelerine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.Buna göre, Amasya’nın Göynücek ve merkez ilçeleri ile Tunceli’nin Mazgirt ilçesindeki bazı yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmasına karar verildi.

Kütahya, Osmaniye, Karabük, Hatay ve Artvin’de bulunan bazı alanlar ise orman olarak muhafazasında yarar görülmemesi ve tarım alanına dönüştürülmesinin mümkün olmaması nedeniyle orman sınırları dışına çıkarıldı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.