Dev şirket Google yeni çalışma modelini deneyecek

Dev şirket Google yeni çalışma modelini deneyecek

ABONE OL
6 Mayıs 2021 11:43
Dev şirket Google yeni çalışma modelini deneyecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını aynı zamanda pek çok şirketi de olumsuz etkiledi. Pandemi şartlarına bağlı olarak insanlar arasında teması en az seviyeye indirmek adına yeni çalışma modelleri denendi. Ülkemizde de pek çok şirket bu süreçte evden çalışma modeline geçti. Hatta bazı şirketler tarafından evden çalışma modeli kalıcı hale getirildi. Ülkemiz için yeni bir çalışma modeli olmasından dolayı zaman zaman çeşitli aksaklıkların da yaşandığı belirlendi.


Koronavirüs salgınında evden çalışma modeline geçen dev şirketlerden birisi de Google oldu. Google’ın bu sürece öncü olduğu belirlendi. Dev teknoloji şirketi Google, evden çalışma modelini en iyi şekilde gerçekleştiren şirketlerden birisi oldu. Bunun üzerine şirketin şimdilerde yeni bir model üzerinde çalışmaya başladığı ortaya çıktı.

Google Dönüşümlü Çalışma Modelini Benimseyecek

14

Google yeni sistemi ile birlikte çalışanlarına büyük bir esneklik sunacak. Çalışanların ofise ne zaman gelecekleri, nerede çalışacakları ve ne sıklıkla ofis çalışma modeli benimseyecekleri konusunda daha fazla tercih hakkı sunulacak.Google dünyanın pek çok bölgesinde çalışanları ile hizmet vermeye devam ediyor. Eylül ayına kadar şirket evden çalışma modelini uzattı. Farklı bir şehirde bulunan Google ofisinden çalışma imkanı sunan şirket, çalışanına evden çalışma ya da herhangi bir yerden kalıcı olarak çalışma tercihi sunuyor.

Google yeni çalışma modeli ile çalışanlarına gerekli bilgi sunumunu yaptı. Çalışanların yüzde 60’lık kısmı eski ofislerinde, yüzde 20’lik kısmı yeni ofislerinde ve yüzde 20’lik kısmı ise evden çalışma sistemine alıştırılacak. Bu sistem dönüşümlü olarak devam edecek.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.