Dev futbol kulüplerinin hisse senetleri yükselişe geçti

Dev futbol kulüplerinin hisse senetleri yükselişe geçti

ABONE OL
4 Nisan 2021 18:17
Dev futbol kulüplerinin hisse senetleri yükselişe geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hisse senedi piyasaları yatırımcılar tarafından büyük bir heyecanla ve merakla takip edilmeye devam ediyor. Dünyanın önde gelen dev futbol kulüplerinin hisse senetlerinde de bir dönem düşüş meydana gelmişti. Bu düşüş sonrasında son zamanlarda bir toparlanma eğilimi gösterdiği belirlendi. Sonucunda ise hisse senedi yatırımcıları heyecanlandıran hareketlilik meydana geldi.


Dev Futbol Kulüpleri Toparlanmaya Başladı

Mart ayında hisse senedi piyasalarına bakıldığı zaman dev futbol kulüpleri arasında yatırımcısına kazandıran ve kaybettiren isimler belli oldu. Bu süreçte Olympique Lyonnais, SS Lazio, SL Benfica ve AFC Ajax hisse senetlerinin yatırımcılarının yüzünü güldürdüğü ve kazandırdıkları belirlendi. Ancak bu kadar şanslı olmayan yatırımcılar da bulunuyordu. Bu süreçte Borussia Dortmund, Juventus ve Manchester United’ın yatırımcılarına kayıp yaşattığı belirlendi.

Hisseleri en çok artan kulüp ise yüzde 10.3 ile Olympique Lyonnais oldu. Bir süredir yeşil sahalarda da oldukça başarılı bir performans sergileyen futbol kulübünün yatırım sürecinde de son derece başarılı olduğu görüldü. İtalyan ekibi olan SS Lazio’da Mart ayında yüzde 2.5 oranında değer kazanan futbol kulüpleri arasında yerini almış oldu. Benfica küçükte olsa değer kazanan kulüpler arasında yer alıyor. Kazandığı değer oranının yüzde 1.3 oranında gerçekleştiği belirlendi. Mart ayında büyük oranda değer kaybeden spor kulüplerinden birisi de Manchester United oldu. Hisselerin kaybettiği değer miktarı yüzde 16.6 olarak belirlendi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.